Ryzen 3 1200 ve GT 1030 sistem toplama

Yani sadece işlemci Almam yeterli olacaktır?

Peki öyleyse *GTA V, Fortnite, PUBG MOBİLE, PUBG* tarzı oyunları oynatır mı diyorsunuz
APU işlemciler sistem RAM'inizin bir kısmını ekran kartı RAM'i gibi kullanır. Kullanacağınız RAM sayısı 2 veya 4 olursa (ki Dual-Channel denir buna ve APU sistemde daha iyi performans verir tek RAM'e göre, bu yüzden 2x4GB RAM veya 2X8GB RAM tercih edilebilir) daha kullaışlı ve hızlı olur. Ayrıca APU sistemde satın alacağınız RAM'lerin MHz değeri ne kadar yüksek olursa yine o kadar verimli performans alırsınız. APU işlemciler hakkıdna detaylı araştırma yaptıktan sonra bilgisayar satın almak birkaç yüz liranızı kurtarabilir.

Bana APU sistem önerebilir misiniz 2x4gb ramlı DDR4
Ben size bir tercihte bulunabilirim, fakat yine de araştırma yapmadan sistem satın almak gibi bir hataya kesinlikle düşmemenizi öneririm, ayrıca PUBG gibi oyunları yüksek ayarlarda oynayacaksanız sistem RAM'inin 8GB olması kesinlikle yetersiz olur çünkü işlemci 2GB alıyor zaten.
* Ryzen 5 2400G İşlemci
* MSI A320M PRO-E 3200+Mhz Anakart
* Kingston HyperX Predator 2x4GB 3000MHz RAM
* HDD veya SSD tercihini size bırakıyorum.
* Thermaltake Smart RGB fanlı 400W PSU
* Kasa tercihini de size bırakıyorum, fakat anakartınızın yapısına uygun kasa seçtiğinizden emin olun.

Ben size bir tercihte bulunabilirim, fakat yine de araştırma yapmadan sistem satın almak gibi bir hataya kesinlikle düşmemenizi öneririm, ayrıca PUBG gibi oyunları yüksek ayarlarda oynayacaksanız sistem RAM'inin 8GB olması kesinlikle yetersiz olur çünkü işlemci 2GB alıyor zaten.
* Ryzen 5 2400G İşlemci
* Kasa tercihini de size bırakıyorum, fakat anakartınızın yapısına uygun kasa seçtiğinizden emin olun.
Bana bunların sitelerini atabilir misiniz zaten PUBG MOBİLE oynayacağım, ama eminsin değil mi GTA V tarzı oyunlar oynatacağından?
400W PSU az kalmaz mı

* Ryzen 5 2400G İşlemci
PSU olarak : High Power Eco 400W 80+
SSD olarak ise : Sandisk 120-240GB öneririm.

Bana bunların sitelerini atabilir misiniz zaten PUBG MOBİLE oynayacağım, ama eminsin değil mi GTA V tarzı oyunlar oynatacağından?
400W PSU az kalmaz mı
PSU'nun ne ölçüde yeterli olacağından emin olamıyorsanız önerdiğim sistemde bu PSU'nun yeterli gelip gelmeyeceği hakkında bir konu oluşturabilirsiniz. Eğer bilgisayarda PUBG Mobile oynayacaksanız sisteminize sonradan Emulator denilen yazılımlardan birini yüklemeniz gerekir. Ryzen 5 2400G işlemcili bilgisayarların oyun testlerini izleyerek performans hakkında fikir edinebilirsiniz. En yüksek ayarlarda oynamadığınız sürece oyunu açması gerekir.
Ortalama fiyat benim bütçeme uygun mudur?
SSD satın alırken dikkatli olun. Eğer kıytırık bir SSD alırsanız 2 sene sonra bozulur.

PSU'nun ne ölçüde yeterli olacağından emin olamıyorsanız önerdiğim sistemde bu PSU'nun yeterli gelip gelmeyeceği hakkında bir konu oluşturabilirsiniz. Eğer bilgisayarda PUBG Mobile oynayacaksanız sisteminize sonradan Emulator denilen yazılımlardan birini yüklemeniz gerekir. Ryzen 5 2400G işlemcili bilgisayarların oyun testlerini izleyerek performans hakkında fikir edinebilirsiniz. En yüksek ayarlarda oynamadığınız sürece oyunu açması gerekir.
Açmazsa sorun büyük [emoji39] Benim açımdan
GTA V bağımlısıyım

SSD satın alırken dikkatli olun. Eğer kıytırık bir SSD alırsanız 2 sene sonra bozulur.
JAMES DONKEY 120gb alacağım yanına da 500gb HDD alacağım pek sorun olmaz diye düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı