Ryzen 3 1200 ve RX 570 Uyumu

Abdullah3429

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
Sistem toplamak istiyorum ve bütçem kısıtlı olduğu için düşük seviye bir işlemci kullanmam gerekiyor. Ryzen 3 1200 RX 570 ile uyumlu olur mu ne derecede zorlar ve Ryzen 3 1200 oyun haricinde günlük işlerimi rahat bir şekilde halletmeme izin verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci gerektiren oyunlarda darboğaz olacaktır. Günlük rutin işler için yeterli bir işlemcidir.
Hangi oyunda bir ornek verebilir misiniz?
Ben Company Of Heroes 2 ve GTA V de islemciyi degil ekran kartinj 1491/9000 yaparak RX 580 Nitro+ besliyordum islemci kullanimim yuzde 80 iken ekran karti yuzde 99 da idi

Online oyunlar oynuyorsan darboğaz olacaktır ama oyun oynatmayacak kadar olduğunu düşünmüyorum. Ancak uzun ömürlü olmasını istiyorsanız en az R5 1600 kullanmalısınız. R3 1200 ancak günü kurtarır.

Hangi oyunda bir ornek verebilir misiniz?
Ben Company Of Heroes 2 ve GTA V de islemciyi degil ekran kartinj 1491/9000 yaparak RX 580 Nitro+ besliyordum islemci kullanimim yuzde 80 iken ekran karti yuzde 99 da idi
Battlefield 5, GTA 5 Online, PUBG, Rainbow Six Siege gibi oyunlarda işlemci yetersizliği ön plana çıkar. Daha örnekler artırılabilir.

GTA V oynadigimi soyledim.
R6S de var onu da oynadim.

GTA Online mi? Oynanabilir, oynamak var oynamak var. Ben daha önce G4560 ile PUBG oynuyordum şimdi daha üstün bir işlemci ile oynuyorum ve oyun oynadığımı şimdi anladım. Ben asla birlikte kullanılmaz da yazmadım. İşlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yaşanabileceğini belirttim. ETS 2 online modunda bile işlemciden işlemciye dağlar kadar fark olabiliyor. Yani örnek çoğaltılabilir ama doğru şekilde belirtmek lazım. Yoksa R3 1200 ve 2080'i de takıp oyun oynayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı