Ryzen 3 1300X ile RX 570 vs Ryzen 3 2200G Sistem

Radagast08

Hectopat
Öncelikle merhaba, uzun zamandır bilgisayar almayı düşünüyorum ve son bir aydır biraz araştırma yaptım ve kendime yetecek kadar performans sağlayabilen bir kasa buldum. Fakat daha sonra bir kasa daha buldum. Bu kasalar birbirine biraz yakın kasalar fakat birisi indirimde ve yeni çıktı . Bu iki kasa arasından birisini seçmek istiyorum dilerim sizler bana yardımcı olursunuz. 1. Bulduğum kasa itopyadaki DH-A2 sistemi DH-A2/R3 1300X/Sapphire Pulse ITX RX570 4GB/8GB DDR4/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA fakat bu haliyle almayacağım tabii ki. RAM'i 8 GB 3000MHz ile değiştirdim ve 120 GB bir SSD ekledim. Toplam fiyatı 3064 TL gibi bir rakam oldu. 2. Yeni çıkan ve ilgimi çeken kasa ise UNLOST'un Inventus ile birlikte çıkardığı bir kasa. UNLOST ECO - inventus fakat bu kasada anlamadığım bir şey var. Galiba RGB fanı almayınca, fanı ayrıca almam gerekecek.

Bu konular hakkında çok bilgi sahibi değilim yanlış şeyler yazdıysam mazur görünüz. Her neyse bu kasaya da depolama diski ve ışıklandırma taktım. Toplam fiyat 3041 TL gibi bir fiyat oldu fakat bu kasanın RAM'i önceki kasaya göre daha kötü gözüküyor. Siz olsaydınız bu iki ekleme yaptığım kasalardan hangisini alırdınız? Bu soruma cevap verirseniz çok mutlu olurum. Zira çok ikilemde kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unlost Eco daha iyi duruyor. RGB ışıklandırmalı fanı takın bence. Harddisk olarak ise bence ordan seçmek yerine Toshiba P300 alabilirsiniz.

Öncelikle yorumun için teşekkürler. Hangi yönlerden daha iyi olduğunu da yazabilirseniz memnun olurum.
Ekran kartları zaten aynı. İşlemci olarak 2. nesil olması bir yana APU da mevcut yani ekran kartınızda herhangi bir arıza çıktığında en azından bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Bir başka olarak da Unlost Ecoda 240 GB SSD mevcut diğerinde ise belirttiğiniz üzere 120 GB. RGB fanla hemde daha şık duracaktr. :) Diğer sistemin tek artısı 3000 MHZ frekans değeri.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı