Ryzen 3 2200G CPU Debug LED Kırmızı Yanıyor

Turgay Kırdar

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığım gibi anakart üzerindeki CPU Debug LED'i kırmızı yanıyor ve sönmüyor.
Ekrana görüntü gelmiyor. CPU fan ve diğer kasa fanları çalışıyor ama kasa fanları kontrolcüye bağlı.

Sistem
  • Ryzen 2200G
  • G.skill 2800MHz 4x2
  • MSI GTX1050 Ti Gaming X
  • B350 PC mate anakart
  • 650W 80+ PSU

Denediklerim
Kabloları kontrol ettim.
İşlemci pinlerinde bir sorun göremedim.
BIOS sıfırladım ve güncelledim. (Sorun 2 gündür oluyor ve bazen sorunsuz açıldı, oyunlara bile girdim.)

PC bugün açılmadı. Sorun ilk olduğunda oyunda ekrandaki görüntü dondu ve PC kitlendi. (CPU LED yandı ama hala çalışıyordu ve görüntü donuktu.) Normal olarak karşılamıştım ve kapatıp açtığımda düzelmişti. Şu an tekrar açmayı denediğimde ya sadece fanlar dönüp görüntü gelmiyor ya da 10 sn gibi bir sürede sürekli reset atıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20190609_142216.jpg
IMG_20190609_142245.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20190609_142245.jpg
    IMG_20190609_142245.jpg
    990,9 KB · Görüntüleme: 36
Donma ve kapanma sorunları dışında bazen tek seferde açılmama sorunu bende de oluyor, sistemi topladığımdan beri bu sorun var sorun çok büyük ihtimalle anakart ama PC'siz kalacağım diye garantiye vermiyorum bir zararı olmuyor bazen 5-6 kere kapatıp açmak zorunda kalıyorum 4-5 gün boyunca da sorunsuz açıldığı da oluyor.

Donma ve kapanma sorunları dışında bazen tek seferde açılmama sorunu bende de oluyor, sistemi topladığımdan beri bu sorun var sorun çok büyük ihtimalle anakart ama PC'siz kalacağım diye garantiye vermiyorum bir zararı olmuyor bazen 5-6 kere kapatıp açmak zorunda kalıyorum 4-5 gün boyunca da sorunsuz açıldığı da oluyor.
Az önce tekrar kapandı ve 5-6 denemede açıldı.
Sorunun kesin anakarttan olduğunu bilsem gönderirim ama emin olmadan yollamak istemiyorum. 20 gün sonunda sorun yok diye geri yollamalarından korkuyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı