Ryzen 3 2200G mi, i3 6100 mü?

Eğer anakarta verebilecek iyi bir bütçeniz varsa i3 8100 tercih edin bence. Ama dediğim gibi 8. nesil Intel işlemcilerin anakartı biraz tuzludur. Yoksa 2200G'den yolunuza devam edin. Ryzen 2200G için anakart olarak da A320 veya B350 chipsetli herhangi bir anakart tercih edilebilir. i3 8100 için ise H310 veya B360 chipsetli herhangi bir anakart.

Son düzenleme:
Desteklemez. Hatta Intel'in de çoğu işlemcisini desteklemez. Çünkü eskidi. Üstünden 4 nesil geçti. Senin anakartının işlemci soketi LGA 1150
5. nesil olarak LGA 2011 v3 var diye biliyorum.
6. ve 7. nesil LGA 1151
8. nesil ise LGA 1151 v2

Nesiller arasında sadece 6 ve 7 nesil birbirine uyumlu diğerlerinden bir işlemci alacaksanız anakartınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Sırf Intel'in bu tavrından dolayı ben AMD Ryzen serisinden aldım işlemcimi 2020 yılına kadar uyumlu çıkaracağını söylediği için.
Öncelikle bütçeni net bir şekilde belirtirsen sana en uygun işlemci veya işlemci+anakart önerisi gelir. Birde şöyle bir etken var anakartın değişirsen belleklerin de uymayabilir. En iyisi sen bütçeni belirt gerisini sonra konuşalım :D
Bütçem 1000-1200 TL arası

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı