Ryzen 3 2200G overclock sonrası 73 derece normal mi?

Ayarlar yüksekse VRAM yetmiyordur darboğaz falan yapmaz 1050 ne ki darboğaz yapacak. RAM 8 GB ise arkada program açmayı falan unut o oyunu oynarken.
VRAM yetmediğini düşünerek oyunu low'a da çektim sonuç değişmedi. Arkada tek çalışan discorddu. Bayağı drop yedim droptan oynanmadı valla. RAMi dikkate almadım demo versiyonuydu çünkü oyun. Bir daha bakayım.

Benim 1500X'te 4Ghz'ye overclockladığım da Boşta 38-44 arası ani değişim oluyor. Prime 95 işkence testinde 78'e kadar sıcaklık yükseldi.
Cinebench'te de 911 Puan aldı. Stok'ta 806 alıyordu.

Ayarlarınızı paylaşabilir misiniz?
Malesef yüksek sıcaklıklardan dolayı stok haline çevirdim. Güzel bir kule soğutucu aldıktan sonra tekrar yapıcam. Ama her işlemci aynı ayarlarda aynı değerleri göremezsiniz. Silikon farkı.

Malesef yüksek sıcaklıklardan dolayı stok haline çevirdim. Güzel bir kule soğutucu aldıktan sonra tekrar yapıcam. Ama her işlemci aynı ayarlarda aynı değerleri göremezsiniz.
Sadece nasıl yaptığınızı merak ettim. Ryzen Master ile mi yoksa BIOS ile mi, BIOS'tan sa neleri değiştirdiniz otomatik mi yoksa elle voltaj mı verdiniz kaç farklı bileşene voltaj verdiniz gibi.

Sadece nasıl yaptığınızı merak ettim. Ryzen Master ile mi yoksa BIOS ile mi, BIOS'tan sa neleri değiştirdiniz otomatik mi yoksa elle voltaj mı verdiniz kaç farklı bileşene voltaj verdiniz gibi.
Şöyle iza edeyim. BIOS'tan yaptım V'yi de elle ayarladım saat hızınıda elle ayarladım. Başka bir müdahale de bulunmadım. Bide CPU SOC'u 0.00125Mv'luk bir artış yaptım ama bunu RAM'i de overclockladığım için yapmıştım.

Tabi ki ileride kule tipi soğutucu ekleyeceğim ama bana göre sıcaklıklar çok yüksek değil bf1 işlemciye yüklendiği için bu kadar ısınıyor. Diğer oyunlarda değerler tabiki daha düşük oluyor ve performans artışı ciddi derecede oluyor. Stok hali ile ben bf1 GTA 5 gibi oyunlarda darboğaz yaşadım şuanda hiçbir darboğaz söz konusu değil

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı