Ryzen 3 2200G sistem donuyor

kurga243

Kilopat
Selam görev yöneticisinde herhangi bir fazla kullanım olmamasına ragmen anlık olarak PC donuyor sorunun kaynagını nasıl bulup çözebilirim.

İşlemci: Ryzen 3 2200G.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: NVIDIA1050 Ti.
Anakart: A320 S2H.

HDD kullanıyorum bu arada.

2 GB dahili ekran kartina gidiyor.
Toplam RAM 6 GB.
Windows bosta 2 GB kullaniyor.
Kaldi 4 GB RAM.
HDD var ustelik. Bana kalirsa kesinlikle ama kesinlikle SSD ve 8 GB RAM takviyesi yapin.
her hangi fps sıkıntısı veya Dar bogazlık bir durum yok

Güç kaynağı olarak ne kullanıyorsunuz? Bir de bu sorun ne zaman başladı?

Güç kaynagı nasıl bakıcagımı bilmiyorum sorun 3 gün önce başladı PC format attım yine de devam ediyor ama cok anlık olarak bazen hiç donmuyor bazen donuyor garip bir durum

Sistemde aktif 3.2 GB RAM RAM var ve kasması gayet normal size tavsiyem tek slot 16 GB RAM yapmanız.

Hocam kasma degil donuyor kilitleniyor demek istedigim o yani şu an örnek bir oyuna girdim RAM kullanım 70 civarı Max kasma olsa okey ama kilitlenme 2-3 saniye olması normal degil böyle bir sorunda yoktu zaten

Hocam bana pek RAM azlığından kaynaklanıyor gibi gelmiyor . Ha RAM arızalanmıştır olabilir. Bence bir servise göndermen iyi olur sorunun kaynağı birçok farklı noktada gerçekleşiyor olabilir.

Her hangi FPS sıkıntısı veya dar bogazlık bir durum yok.

Güç kaynagı nasıl bakıcagımı bilmiyorum sorun 3 gün önce başladı PC format attım yine de devam ediyor ama cok anlık olarak bazen hiç donmuyor bazen donuyor garip bir durum.

Hocam kasma degil donuyor kilitleniyor demek istedigim o yani şu an örnek bir oyuna girdim RAM kullanım 70 civarı Max kasma olsa okey ama kilitlenme 2-3 saniye olması normal degil böyle bir sorunda yoktu zaten.

Hocam benim sistemde 7200 RPM 1 TB HDD vardı. Ben gittim SSD aldım sorunum düzeldi ama az da olsa takılmalar yine vardı. Mesela bir şey açılırken 3 saniye bekliyordum. Sonra RAM almak istedim gittim RAM aldım ama RAM'leri 8+8 almadım tek modül 16 GB aldım şu anda Windows çatır çatır çalışıyor.

Hocam benim sistemde 7200 RPM 1 TB HDD vardı. Ben gittim SSD aldım sorunum düzeldi ama az da olsa takılmalar yine vardı. Mesela bir şey açılırken 3 saniye bekliyordum. Sonra RAM almak istedim gittim RAM aldım ama RAM'leri 8+8 almadım tek modül 16 GB aldım şu anda Windows çatır çatır çalışıyor.

Yaklaşık 5 senedir PC kullanıyorum bir şekil idare ettik SSD ve RAM şart o konuda katılıyorum şu an döneme göre zaten yetersiz fakat LoL gibi düşük bir oyunda bu sistemin takılma degil direkt donması normal degil sorunum asıl bu yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı