Ryzen 3 2200G sistemde mavi ekran hatası

Clementine

Hectopat
Arkadaşlar, yeni sistem APU olarak topladık:
  • Ryzen 3 2200G
  • 8 GB 3000MHz RAM
  • Gigabyte A320 anakart
Eski sistem:
  • AMD HD 6570 1 GB ekran kartı
  • E5400 Intel işlemci
  • 4 GB RAM
  • 300W PSU
300W PSU hala duruyor değiştirmedim. Monte etme işlemini yaptım kabloları taktım. Her şey yerli yerindeydi. Ama eski sistemde (ki şu an tekrar kurdum oradan yazıyorum) normal bir şekilde çalışan bilgisayar, o sistemi kurunca açılmaya başlıyor ardından siyah ekranda sistemi normal olarak başlat ve onar gibi 2 seçenek geliyor. Normal olarak başlat dediğimde Windows yüklenme slaytının olduğu yer geliyor orada donuyor ve mavi ekran verip bilgisayara reset attırıyor. Bu şekilde durmadan devam ediyor. Sebebi nedir bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullandığın sistemde Windows 10 imajını USB'ye GPT biçiminde yazdır. Diğer sistemi kur ve USB'yi tak, bitti gitti.

Format atmadan olmaz mı yani? Neden böyle bir şey var ya.. Umarım sorun format atmadığımdandır yoksa harbi balkondan atacağım.

Ben 2 sistem değiştirmiştim aynı HDD duruyordu bir sıkıntı olmamıştı.

Çok nadir de olsa açılabiliyor evet ama bazende sürücüler çakışıp hata verebiliyor.
Format atmadan olmaz mı yani? Neden böyle bir şey var ya. Umarım sorun format atmadığımdandır yoksa harbi balkondan atacağım.

Format attıktan sonra sorunsuz çalışacaktır merak etmeyin.

USB ile format atarken de nereye atılacağını seçebiliyoruz değil mi? Daha önce hiç yapmadım biraz cahilim :)

Evet seçebiliyorsunuz.
Bu konu içindeki videoları izlerseniz detaylı bir şekilde anlatılmış.

Evet seçebiliyorsunuz.
Bu konu içindeki videoları izlerseniz detaylı bir şekilde anlatılmış.

Harddiski takmadan denesem ne olur? Yani mavi ekran falan ondan mı değil mi öğrenmek için, hiç mi açılmaz bu sefer?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı