Ryzen 3-2200G ve R9 380 darboğaz

İşletim sistemi
Windows 10

• Gigabyte A320M-S2H
  • AMD Ryzen 3-2200G CPU
  • AMD Radeon R9 380 2G GPU
  • Corsair Vengance 8x1GB 3000MHz RAM
  • Hiper-PS-45 Yani 450W PSU
Sorun şu: Bende çok güzel bir işlemci var RX 570'i bile tutabilecek bir işlemci fakat nedense bu ekran kartını kullanırken darboğaz oluşturuyor ve Bu da çok sinirimi bozuyor.

PUBG oynarken CPU kull. %100 GPU ise % 50'lere kadar düşünce oyunda 100FPS alıyorum fakat takılma vs. gerçekleşiyor ve oyun oynanamaz oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, CPU kullanımı %100 ve GPU kullanımı %50 demişsin. Dar boğaz yaşıyorsun. İşlemcin çok güçlü de değil. APU işlemci. Ryzen 5 1600 12nm'e geçmeni öneririm. Ayrıca kullandığın güç kaynağı saatli bomba gibi. Dar boğazı ayarları ultraya alarak engelleyebilirsin bir nebze. 8GB RAM PUBG için yetersiz. Drop yersin. Senin bu dediğin takılmalar meydana gelir yani.

• Gigabyte A320M-S2H
  • AMD Ryzen 3-2200G CPU
  • AMD Radeon R9 380 2G GPU
  • Corsair Vengance 8x1GB 3000MHz RAM
  • Hiper-PS-45 Yani 450W PSU
Sorun şu: Bende çok güzel bir işlemci var RX 570'i bile tutabilecek bir işlemci fakat nedense bu ekran kartını kullanırken darboğaz oluşturuyor ve Bu da çok sinirimi bozuyor.

PUBG oynarken CPU kull. %100 GPU ise % 50'lere kadar düşünce oyunda 100FPS alıyorum fakat takılma vs. gerçekleşiyor ve oyun oynanamaz oluyor.
Işlemci ve psuyu değiştirin. Sorun ortadan kalkmış olur.

Grafik ayarlarını en yüksek ayarlara getirip test ettiniz mi? 190W TDP değeri olan bir ekran kartınız var ve o PSU'yu güvenliğiniz için kasanızdan uzaklaştırmanızı tavsiye ederim.

Ben zamanında R9 380 almadan önce araştırırken AMD tarafından önerilen minimum PSU miktarının 500W olduğunu hatırlıyorum. Hatta Vatan bilgisayar çalışanı da bunu demişti bende 600W bir PSU almıştım. Bence sorun PSU. İşlemcinin beslemesi gerek R9 380'i. GTX 1050 ti gücünde bir kart sonuçta. Ama verilere göre darboğaz var.

Dostlar o işlemcinin o ekran kartıyla darboğaz yapması bi' bana mı tuhaf geldi? Hayır, R9 380 denen kart GTX 1050 Tİ seviyesinde bir kart. 2200G ile %50 kullanım görmesi tuhaf.

Daha da tuhaf olan yanı o ekran kartının %50 kullanımla PUBG'de 100 FPS vermesi.

Yani arkadaş oyunu çok çok düşük çözünürlük ve düşük grafik ayarlarında oynuyor. @-_-PotatoChallanger-_- oyunun grafik ayarlarını ve çözünürlüğü yükselt.

Dostlar o işlemcinin o ekran kartıyla darboğaz yapması bi' bana mı tuhaf geldi? Hayır, R9 380 denen kart GTX 1050 Tİ seviyesinde bir kart. 2200G ile %50 kullanım görmesi tuhaf.

Daha da tuhaf olan yanı o ekran kartının %50 kullanımla PUBG'de 100 FPS vermesi.

Yani arkadaş oyunu çok çok düşük çözünürlük ve düşük grafik ayarlarında oynuyor. @-_-PotatoChallanger-_- oyunun grafik ayarlarını ve çözünürlüğü yükselt.
Hocam adamın elindeki psu tehlikeli. PSU 12v 234watt verebiliyor sanırım. Yani bileşenlere zarar görebilir. PSU değiştirse sağlıklı olur.

Hocam adamın elindeki psu tehlikeli. PSU 12v 234watt verebiliyor sanırım. Yani bileşenlere zarar görebilir. PSU değiştirse sağlıklı olur.
Evet? Ben PSU için herhangi bir şey demedim. Zaten PSU değil ki o, elektrikli C4.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı