Ryzen 3-2200G ve R9 380 darboğaz

İşletim sistemi
Windows 10

• Gigabyte A320M-S2H
  • AMD Ryzen 3-2200G CPU
  • AMD Radeon R9 380 2G GPU
  • Corsair Vengance 8x1GB 3000MHz RAM
  • Hiper-PS-45 Yani 450W PSU
Sorun şu: Bende çok güzel bir işlemci var RX 570'i bile tutabilecek bir işlemci fakat nedense bu ekran kartını kullanırken darboğaz oluşturuyor ve Bu da çok sinirimi bozuyor.

PUBG oynarken CPU kull. %100 GPU ise % 50'lere kadar düşünce oyunda 100FPS alıyorum fakat takılma vs. gerçekleşiyor ve oyun oynanamaz oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
monitörüm 900p oyunu 900p 'de oynuyorum zaten oyun ayarlarım ise kenar yumuşatma ve doku yüksek diğerleri en düşük.
Dostum darboğaz oluyorsa hepsini en yükseğe almalısın. Böyle biraz idare edersin fakat eline geçen ilk imkanda o psu' yu değiştirmelisin. Ayrıca ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarına bakıp söylermisin?

pekiyi yarın dönüş yapsam olur mu şu an çok yorgunum izninizle.
Tekrar geri dönüş yaptım.
Ekran kartı sıcaklığım 80 dereceye kadar çıktı işlemci sıcaklığımı bulamadım msi afterburner'da fakat
işlemci kullanımı sürekli %90 ve üzeriydi gpu kullanımı ise %30 bazen de % 100' e kadar çıkıyordu.
Benim anladığım kadarıyla sorun PSU'da PSU'u değiştirmem lazım şimdiden para biriktireyim bari
önerilen PSU var mıdır bu sisteme şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı