Ryzen 3 2200G ve RX 570 Sisteme Kaç W PSU Gerekir?

• Konuyu başlatan Juno
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 2B

Juno

Decapat
Yer
Türkiye
Merhaba sevgili forumdaşlar. Aşağıda almak istediğim sistemin özelliklerini belirteceğim. Lütfen bana kaç W PSU'ya ihtiyacım olduğunu söyler misiniz?

• İşlemci - Ryzen 5 1600
  • Anakart - MSI B450M PRO-M. 2 V2
  • RAM - Kingston 8 GB HyperX Fury 3200MHz
  • Ekran Kartı - MSI RX570 Armor 4G OC
  • Diğer - Wi-Fi Adaptörü, 2 adet fan ve USB girişleri vs.

Son düzenleme:
Eğer kasa da alacaksan Aerocool Cylon Mini 500W 80+ al. İçinde Cylon RGB PSU var (Teknobiyotik ile iletişime geçip doğruladım), ikisinin teker teker alınmasına göre 70TL uyguna geliyor.

Hemen hemen 500 - 550 TL arasında. Alacağım kasanın maksimum anakart boyutunu mATX tutmaya çalışıyorum çünkü maksimum desteği ATX olan bir kasaya mATX anakart takınca (daha önceden takmıştım) yandan görüntüsü çok kötü oluyor. Offroad aracına Toros tekeri takmak gibi.

Edit - Ayrıca küçük ve kompakt kasaları her zaman daha çok sevmişimdir.
Görüntü konusunda haklı olabilirsiniz ancak bütçenizin 550TL olduğunu ve mATX kasaların daha pahalı olduğunu göz önünde bulundurursak, ATX kasa almanız daha mantıklık olacaktır. Şahsi önerim bütçenizi biraz daha arttırıp Corsair Carbide Spec-delta Rgb 550w 80+ Mid Tower - n11.com bu kasa ve PSU'yu almanız olacaktır.

Eğer kasa da alacaksan Aerocool Cylon Mini 500W 80+ al. İçinde Cylon RGB PSU var (Teknobiyotik ile iletişime geçip doğruladım), ikisinin teker teker alınmasına göre 70TL uyguna geliyor.
Eminsiniz değil mi hocam? Şakaya gelmeyelim sonra. :D

Edit - Uyardığınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi Cylon PSU varmış içerisinde. 70TL kardayım sayenizde. <3
Görüntü konusunda haklı olabilirsiniz ancak bütçenizin 550TL olduğunu ve mATX kasaların daha pahalı olduğunu göz önünde bulundurursak, ATX kasa almanız daha mantıklık olacaktır. Şahsi önerim bütçenizi biraz daha arttırıp Corsair Carbide Spec-delta Rgb 550w 80+ Mid Tower - n11.com bu kasa ve PSU'yu almanız olacaktır.
Kasanın önünde 2 adet 120'lik fan olacak. Soğutma sıkıntısı yaşayacağoımı düşünmüyorum açıkçası.
@Juno kasa konusunda Cooler Master, Corsair v.s tercih edin. Aerocool PSU olabilir ama, kasayı şansa bırakmayın.
Peki önerebileceğiniz uygun fiyatlı bir Wifi Adaptörü var mı?

Son düzenleme:
Merhaba sevgili forumdaşlar. Aşağıda almak istediğim sistemin özelliklerini belirteceğim. Lütfen bana kaç W PSU'ya ihtiyacım olduğunu söyler misiniz?

• İşlemci - Ryzen 5 1600
  • Anakart - MSI B450M PRO-M. 2 V2
  • RAM - Kingston 8 GB HyperX Fury 3200MHz
  • Ekran Kartı - MSI RX570 Armor 4G OC
  • Diğer - Wi-Fi Adaptörü, 2 adet fan ve USB girişleri vs.
500 watt ileriye dönük olmayacaktır ve overclock ya da upgrade yaptığın zaman sıkıntı yaratıcaktır sana tavsiyem 600 den aşağı almaman.

Eminsiniz değil mi hocam? Şakaya gelmeyelim sonra. :D

Edit - Uyardığınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi Cylon PSU varmış içerisinde. 70TL kardayım sayenizde. <3

Kasanın önünde 2 adet 120'lik fan olacak. Soğutma sıkıntısı yaşayacağoımı düşünmüyorum açıkçası.

Peki önerebileceğiniz uygun fiyatlı bir Wifi Adaptörü var mı?
Hocam bende Aerocool Cylon Mini kasa var bu arada. Sorularınızı cevaplayabilirim. Yanlış anlamayın ama SSD'ye de ihtiyacınız varsa AC Cylon Mini+ AC VX Plus 500W+ Adata SU650 120GB SSD+ 2 adet LED'li kasa fanı 500TL'ye satıyorum. Kasa-PSU-SSD 1,5 yıl civarı garantileri var, faturalılar.
Screenshot_20191007-220416_Gallery.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı