Ryzen 3 3. nesili beklemek mantıklı mı?

Tamam teşekkürler, erkan kartını 2. el alma durumundayım sorun olur mu?
Hayır aslında tam tersi kâra geçmiş olursunuz. Sadece fatura başkasının adına olacak. Ekran kartı alırken furmark + gpu-z ile test yapın (yaptırın) sonuçları konu açarak bizimle paylaşın. Garantili ve temiz kullanılmış olması da büyük avantaj tabi. Kartın eski olmaması da.

Tamam teşekkürler, erkan kartını 2. el alma durumundayım sorun olur mu?
Neden olsun ki? Ben bile elimdeki kartı 2. el aldım, gerekli testleri yaptığınız sürece hiçbir sorun yok.

Neden olsun ki? Ben bile elimdeki kartı 2. el aldım, gerekli testleri yaptığınız sürece hiçbir sorun yok.
Peki mesela i3 9100f ile GTX 1650 Super'li bir sistem topladım. Veya 1600 AF ile RX 570'li. Aralarındaki eksileri ve artıları söyler misiniz? Öğrenmek benim için daha iyi olur diye düşünüyorum :)

1650S daha güçlü bir kart. Ancak onun yanına alacağınız işlemci ileriye dönük değil, dediğim gibi bekleyin 3100'ün yanına 1650S almaya çalışın. İkinci el illa ki uygun fiyata bulunur.

Ya sanırım öyle olunca SSD'den vazgeçip (500 GB HDD) anakartı düşürme durumunda kalıyorum.(A320) Değer mi bu düşürmelere? Ve 2. el 1TB HDD mi iyi olur yoksa 0 500GB mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya sanırım öyle olunca SSD'den vazgeçip (500 GB HDD) anakartı düşürme durumunda kalıyorum.(A320) Değer mi bu düşürmelere? Ve 2. el 1TB HDD mi iyi olur yoksa 0 500GB mı?

Araya girmiş gibi olacağım fakat, tam bütçeni bilmiyorum. Ryzen 1600 AF veya 3100'ü çıkış fiyatı/performansına göre bir kenara atalım i3'ü silebilirsin. SSD'den vazgeçmek iyi değil, indirimleri takip edip uygun bir fiyata 240GB civarı bir SSD ile ikinci el bir HDD alabilirsin. Ekran kartına gelirsek şu sıralar oynayacağın, oynamak istediğin mevcut oyunlarda performansı iyi ve bütçene uygun bir kartı ikinci el olarak da bakabilir, seneye üst modelle değiştirebilirsin. Ben kendi sistemimi kurduğumda kıstığım tek parça ekran kartıydı ama bugün üzerine RX 5500 XT 8GB taktığımda güncel AAA oyunlarda ultra ayarlarda oynuyorum. Bu nedenle ekran kartında geçici olarak ikinci ele yönelip, tekrar biriktirdiğinde satıp üst modeli alabilirsin, kurduğun kalan sisteme dokunmana gerek kalmaz ileride.

Araya girmiş gibi olacağım fakat, tam bütçeni bilmiyorum. Ryzen 1600 AF veya 3100'ü çıkış fiyatı/performansına göre bir kenara atalım i3'ü silebilirsin. SSD'den vazgeçmek iyi değil, indirimleri takip edip uygun bir fiyata 240GB civarı bir SSD ile ikinci el bir HDD alabilirsin. Ekran kartına gelirsek şu sıralar oynayacağın, oynamak istediğin mevcut oyunlarda performansı iyi ve bütçene uygun bir kartı ikinci el olarak da bakabilir, seneye üst modelle değiştirebilirsin. Ben kendi sistemimi kurduğumda kıstığım tek parça ekran kartıydı ama bugün üzerine RX 5500 XT 8GB taktığımda güncel AAA oyunlarda ultra ayarlarda oynuyorum. Bu nedenle ekran kartında geçici olarak ikinci ele yönelip, tekrar biriktirdiğinde satıp üst modeli alabilirsin, kurduğun kalan sisteme dokunmana gerek kalmaz ileride.
Tamam teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı