Ryzen'in yeni APU'larını beklemek mantıklı mı?

uahs1

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi aksamlar oncelikle şu an R5 5600G almali miyim yoksa Ryzen'in yeni apularini mi aliyim? Normalde yeni APU'lari beklerdim ama yarin ne olacagi belli degil bir anda fiyat artisi olursa keske alsaydim diyecegimden eminim... Performans olarak arada bariz bir fark var sizce ne yapmaliyim?

Yenileri beklemek en temizi. 8000 serisinin dahili grafik gücü bayağı sağlam olacak, AM5 soketin de önü açık olduğu için her açıdan avantajlı senin için.

İste ben normalde beklerdim ama herkes yilbasi sonrasi zam gelecek diyor. Zam gelincede bin 2bin TL degil en az 1.5'e katlaniyor fiyatlar saglam zam geliyor.

Bütçenizi bilmiyorum ama DDR5 toplamak daha avantajlı olur.

Evet, tek korkum zam ulkemizde zam oldugu zaman en az 1.5X e katlanir

Bütçe nedir? Eğer yüksekse APU sisteme girmeden halihazırda bir sistem toplayalım. Hazır ikinci el kartların fiyatı düşmüşken.

Bütçe nedir? Eğer yüksekse APU sisteme girmeden halihazırda bir sistem toplayalım. Hazır ikinci el kartların fiyatı düşmüşken.

Ailem 2. ele karsi yoksa bende isterdim. 13K bütçe.

Ama ileride ekran karti dusunurum.

2 yıl APU sistem kullanmış biri olarak söylüyorum oyun için alacaksan çok bir beklentin olmasın. Ekran kartı takviyesi ileride yapılabilir ama 5600G alsan muhtemelen ileride 4060 ya da 7600 serisi bir ekran kartı takılabilir.

Güncel seri çıkmasını beklemek APU için yanlış olur. (benim düşüncem)

Yeni konular

Geri
Yukarı