Ryzen 3 3. nesili beklemek mantıklı mı?

rilou

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar hemen 1600 AF mi alayım yoksa 3. nesili bekleyeyim mi? Kafam çok karıştı.

Not: 3100 düşünüyorum.

Çıkması çok uzun sürmeyecektir. Tahminimce Temmuz-Ağustos aylarında gelebilir. Bence de kesinlikle beklenmeli, eğer söyledikleri gerçekse ki gerçek olduğuna inanıyorum. Şu anki kur üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır, bu da fiyatının çok tuzlu olmayacağını gösterir. 3300X özellikle çok iyi duruyor, güncel kur ile ortalama 850-900 TL'ye alınabilecek gibi. Bu arada anakart olarak başka modellere yönelmenizi öneririm. Örnek olarak B450M Pro4 gibi kartlara bakabilirsiniz.

3100 ile 1600 AF'nin fiyatları birbirine çok yakın olacaktır. Çıktıktan sonraki karşılaştırmalarını beklemek şu anda yapılacak en iyi tercih. Buradan iki işlemcinin de katalog bilgilerine bakabilirsin.

Intel'in 10. nesil açıklaması ve AMD Zen 2 mimarisi varken güncel fiyatlardan 1600 AF almak 6 çekirdek şart değilse çok da gerekli değil, çünkü 650 lira civarına satılırken birden 800'e dayandı fiyatı.

Son düzenleme:
Bekledikçe astarı yüzünü geçecek. 1 parça için diğer 4 5 parça zarar edeceksiniz. Unutmayın firmalar satamadığı maldan zarar etmez ileriki zamanlarda daha çok kar etmek için onları saklar. Çünkü yasalar şirketlerin lehine. Şu an para kaybetmiyorlar ya da zarar etmiyorlar.

Çıkması çok uzun sürmeyecektir. Tahminimce Temmuz-Ağustos aylarında gelebilir. Bence de kesinlikle beklenmeli, eğer söyledikleri gerçekse ki gerçek olduğuna inanıyorum. Şu anki kur üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır, bu da fiyatının çok tuzlu olmayacağını gösterir. 3300X özellikle çok iyi duruyor, güncel kur ile ortalama 850-900 TL'ye alınabilecek gibi. Bu arada anakart olarak başka modellere yönelmenizi öneririm. Örnek olarak B450M Pro4 gibi kartlara bakabilirsiniz.

Çıkış tarihi olarak 21 Mayıs ve çıkış fiyatları 3100 için $99, 3300x için 120$ söyleniyor.

Bu şekilde çıkarsa 3100 850 TL, 3300X ise 1050 TL civarı alınabilir vergilerle.

Tamam. AsRock markası sağlam tam bir ''Rock'' gibi :D Neyse daha ucuz modelleri var mı AsRock'un çok pahalı geldi de.
Bu arada i3 9100f alıp GTX 1650 Super almaya mı çalışayım yoksa RX 570 ile Ryzen 3 3100 mü almaya çalışayım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı