Ryzen 3 3100 & GTX 1660 sistemi yükseltme

Korakesium

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,
2 yıl önce almış olduğum sistemimi yükseltmek istiyorum.
Sistemin özellikleri şu şekilde
Anakart: MSI A320M-A Pro
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100
Ekran Kartı: MSI GeForce GTX 1660 Armor 6G OC
PSU: 500W
RAM: Kingston HyperX DDR4 8 GB X2 3000MHz

Bu sistemimi Ryzen 7 5800X, RTX 3070 ve PSU'yu da 750 watta yükseltmek istiyorum. Ancak anakartımın da yetersiz olacağını öğrendim. Anakart olarak ne önerirsiniz? Bir de önereceğiniz anakarta RAM'lerimin uyup uymayacağını bilmiyorum. RAM'ler MHz olarak bir uyumsuzluk yaratır mı?

Selam arkadaşlar,
2 yıl önce almış olduğum sistemimi yükseltmek istiyorum.
Sistemin özellikleri şu şekilde
Anakart: MSI A320M-A Pro
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100
Ekran Kartı: MSI GeForce GTX 1660 Armor 6G OC
PSU: 500W
RAM: Kingston HyperX DDR4 8 GB X2 3000MHz

Bu sistemimi Ryzen 7 5800X, RTX 3070 ve PSU'yu da 750 watta yükseltmek istiyorum. Ancak anakartımın da yetersiz olacağını öğrendim. Anakart olarak ne önerirsiniz? Bir de önereceğiniz anakarta RAM'lerimin uyup uymayacağını bilmiyorum. RAM'ler MHz olarak bir uyumsuzluk yaratır mı?
Güncel oyunlar için yetersiz bir sistem değil. RAM takviyesi yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz bence.

Tavsiye için teşekkürler ancak birçok oyunda verdiği performanstan memnun değilim. Açıkçası imkan varken daha iyi bir sisteme yükseltme peşindeyim.
Memnun olmadığınız oyun ya da parça hangisi tam olarak. Ya da memnun olmadığınız oyunda ki MSI Afterburner verilerini paylaşma şansınız var mı?
Anakartın kendi sitesinde Ryzen 5 5600 - 5700X gibi işlemcileri desteklediği yazıyor bu arada.
Daha detaylı araştırmak lazım eğer anakart gerçekten destekliyorsa:
Ryzen 7 5700X
RTX 3070
Kaliteli 600W 80+ Güç kaynağı güncellemeleri yapılabilir.

Son düzenleme:
Memnun olmadığınız oyun ya da parça hangisi tam olarak. Ya da memnun olmadığınız oyunda ki MSI Afterburner verilerini paylaşma şansınız var mı?
Anakartın kendi sitesinde Ryzen 5 5600 - 5700X gibi işlemcileri desteklediği yazıyor bu arada.
Daha detaylı araştırmak lazım eğer anakart gerçekten destekliyorsa:
Ryzen 7 5700X
RTX 3070
Kaliteli 600W 80+ Güç kaynağı güncellemeleri yapılabilir.

Birkaç saat boyunca foruma hatalardan dolayı giremedim. O sırada kasa içindeki tozları temizlemekle uğraştım ve biraz performans artışı gördüm. PUBG'de gösterdiğim ayarlarda bu FPS değerlerini alıyorum. Aynı zamanda FIFA 23'te ise orta ayarda 90 FPS'leri görüyorum. Yakın zamanda 34" 21:9 bir monitöre geçip 3440 X 1440 çözünürlükte oynamayı planlıyorum. Bu monitöre geçtiğim zaman bu ekran kartı ve işlemci yeterli olur mu acaba?

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    971 KB · Görüntüleme: 21
  • 1.jpg
    1.jpg
    698,8 KB · Görüntüleme: 20
Birkaç saat boyunca foruma hatalardan dolayı giremedim. O sırada kasa içindeki tozları temizlemekle uğraştım ve biraz performans artışı gördüm. PUBG'de gösterdiğim ayarlarda bu FPS değerlerini alıyorum. Aynı zamanda FIFA 23'te ise orta ayarda 90 FPS'leri görüyorum. Yakın zamanda 34" 21:9 bir monitöre geçip 3440 X 1440 çözünürlükte oynamayı planlıyorum. Bu monitöre geçtiğim zaman bu ekran kartı ve işlemci yeterli olur mu acaba?
O çözünürlükte ekran kartınız zorlanacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı