Ryzen 3 3100 işlemcinin 87 derece olması normal mi?

mMichaelMYERS

Hectopat
Yer
Haddonfield, Illinois
Arkadaşlar Stray oynuyorum ve işlemcim 87 dereceye kadar çıkıyor. Garip olan şu ki masaüstü kullanıyorum ve daha yeni T6 Ultra soğutucu aldım ama fayda etmedi.
İşlemci: Ryzen 3 3100 3.9GHz overclock var ben bu yüzden olduğunu düşünüyorum ama nasıl undervolt yapacağımı bilmiyorum.
Artı olarak şunu da ekleyeyim PC ilk açtığımda iyi hoş soğuk oyuna giriyorum çok ısınıyor sonra oyundan çıkıyorum işlemci boşa düşüyor ama soğumuyor sürekli 70 derece civarı. Virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı.

Normal değil. Çok güçlü bir işlemci olmadığından dolayı elinizdeki soğutucunun gayet yeterli olması gerekirdi. Termal macun sürdünüz mü fan değiştirirken?

Normal değil. Çok güçlü bir işlemci olmadığından dolayı elinizdeki soğutucunun gayet yeterli olması gerekirdi. Termal macun sürdünüz mü fan değiştirirken?
Evet termal macun sürdüm.

Şu an yaklaşık yarım saattir işlemci boşta ve hala 67 derece.

Son düzenleme:
Yok mu hocam yapabileceğim bir şey?

Diğer sistem parçalarının ısısına baktınız mı? Kasanız nedir? Kasa fanlarınızın yönü doğru mu? Bunları da bir kontrol edin. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Durum normal değil.

Diğer sistem parçalarının ısısına baktınız mı? Kasanız nedir? Kasa fanlarınızın yönü doğru mu? Bunları da bir kontrol edin. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Durum normal değil.

Ekran kartım işlemcim 85 dereceyken 60 derecede bu normal. Kasam Dark xforce fanların yönü de doğru. Çıldırmak üzereyim.

Geri
Yukarı