Çözüldü Ryzen 3 3200G görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gokaybalkis

Centipat
İşlemci: Ryzen 3 3200G
Anakart: Gigabyte A320M-H
RAM: Apacer Panther 8 GB DDR4 3000MHz CL16
SSD 120 GB
Power Supply 550W

Monitör: AOC 24" C24G1 144Hz 1ms
Bağlantı yolu HDMI

Arkadaşlar bir arkadaşa APU sistem topladım. Bağlantılarını kusursuz yaptım lakin bir türlü görüntü alamıyorum. Bendeki ekran kartını takıp denedim. GTX 1050 Ti öyle görüntü alabildim ve formatı da attım sorunsuz. BIOS güncelleme kaynaklıdır diye onu da son sürüm güncelledim. Ekran kartını tekrar söküp HDMI kablosunu anakartın HDMI giriş yerine taktığımda görüntü alamıyorum. Sebebi nedir, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU takılı iken anakart üzerinde IGD yani Integrated Graphics Device seçeneğini seçmelisiniz, ardından görüntü gelecektir.

Genelde AUTO ayarda kaldığı sürece sorun yaratmaz, geçiş sağlar dahili ve harici arasında. Eğer AUTO'da değilse önce AUTO ayarına getirin, yine olmazsa IGD yaparsınız. BIOS üzerinde bir yerdeydi yerini tam hatırlamıyorum bir bakayım mesajı düzenlerim.

Düzenleme: BIOS>Chipset>Internal Graphics>AUTO veya Enabled.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GPU takılı iken anakart üzerinde IGD yani Integrated Graphics Device seçeneğini seçmelisiniz, ardından görüntü gelecektir.

Genelde AUTO ayarda kaldığı sürece sorun yaratmaz, geçiş sağlar dahili ve harici arasında. Eğer AUTO'da değilse önce AUTO ayarına getirin, yine olmazsa IGD yaparsınız. BIOS üzerinde bir yerdeydi yerini tam hatırlamıyorum bir bakayım mesajı düzenlerim.

Düzenleme: BIOS>Chipset>Internal Graphics>AUTO veya Enabled.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Akşam eve gidince deneyeceğim yardımın için teşekkürler
Sorun çözüldü. Çözüm çok basitmiş aklıma en son geldi diyebilirim. Monitör ayarlarda görüntü alma seçeneği sadece DPI seçiliydi bunu auto yaparak sorunu çözdüm cevap yazanlara teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı