Ryzen 3 3200G - Ryzen 3 1200 AF Sistem toplama

cankoc

Decapat
Merhaba donanım arşivi forum üyeleri , öncelikle hayırlı akşmlar.
Ben 2000 TL bütcem (net bütce üstü altı yok maaşımı vericem direk) Bir sistem toplamak istiyorum . Elimde 1 aylık gt 1030 msi aero ekran kartı bulunmakda . Kafamda almayı planladıgım bir kaç bilgisayar bileşeni var . Oynadıgım oyun sadece CSGO VALORANT LOL ' dür.

İşlemci : Ryzen 3 3200G - Ryzen 3 1200AF ( Kararsızım ekran kartım var sizce hangisin tercih etmeliyim )
Anakart : MSI A320M-A Pro AMD A320 3200MHz DDR4
RAM : Adata XPG Gammix D30 8GB 3200MHz DDR4 Ram
Hali hazırda power ' im vardır . 300W Yetereli olucakmıdır ?
Bu sisteme gt 1030 da dahil edicem .

300W'ın yeterli olacağını sanmam. Anakart olarak B450M S2H seçin. İşlemci olarak ben olsam 3200G alırdım ama bu konuda yanlış yönlendirmeyeyim, işlemci konusunu diğer arkadaşlar daha iyi bileceklerdir.

Kimse bana inanmıyor ama, R3 3200G'nin tekli, çiftli ve dörtlü çekirdek performansı çok güçlü.
4.00 GHz'li bir canavardan bahsediyoruz.

Hocam işlemcinin gücünü GHz belirlemez. i3 9100F'le neredeyse aynı GHz'e sahipler. Ama i3 çokkk daha güçlü.

Intel'in tekli, çiftli ve dörtlü çekirdek performansı AMD'den iyi olduğu için olabilir mi?
Ben Amd tarafı ile kıyasladım zaten. R3 3200G günümüz bir çok oyun için güçlü.

Ben onun için demedim. "4 GHz'lik bir canavardan bahsediyoruz" yazmışsınız, ona ithafen dedim.

O işlemci 4.20 GHz'de çalışıyor. İyi olması normal değil mi sizce? Bende GHz olarak düşük sandım. Ondan böyle bir şey yazsanız anlarım.
Birde ön belleği biraz yükse ya. Benchmark'ta da biraz güçlüdür.

Geri
Yukarı