Ryzen 3 3200G sistem ilk çalıştırmada ekrana görüntü gelmiyor

Amazon42

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H
Cruical Ballistix 2x8 16 GB RGB RAM
Samsung Odyssey G3 24" 144hz 1ms Monitör
Asus Rog Strix RTX 3060 12 GB Ekran Kartı.
Meslek
Çiftçi
RAM
Corsair 16GB DDR4 3000MHz CL16 RAM
SSD veya HDD modeli
Sandisk 480GB SSD plus
Ekran kartı
Dahili ekran kartı. Radeon Vega 8 graphics
Anakart
Gigabayt b450m s2h
İşlemci
Ryzen 3 3200G
Bilgisayarı ilk açtığımda ekrana görüntü gelmiyor ama reset tuşuna basıp tekrar çalıştırdığımda görüntü geliyor neden olabilir bu? Ama kasa çalışıyor fanlar LED'ler vb çalışıyor ekrana görüntü gelmiyorken.

Hala burnunun dikine gidiyorsun, bir kere dur ve dinle zen mimari rekorlarına 3600MHz ile adını yazdıran Micron e-die çipli belleklerle bile trcdrd 16 yapan yok unut bunu rev. E ile bile yapılmıyor ne olursa olsun.

Ayrıca attığın ekran görüntüsünde neden 15 yazmıyor anlatayım, düzgünce scale edemediğin için ve Gear down mode açık olduğunda sistemin boot etmesi için CL 15 yerine CL 16 çalıştırmış eğer gdm kapatırsan onu da boot edemeyecektin.
RAM OC tarafında bilgi edinmeye çalışmıssın ama yetersiz, ilk olarak verilerini CPU-Z'den kontrol etmemekle bu işe adım atabilirsin. Zen mimarin varsa zentimings, Intel işlemcili bir mimarin varsa ASRock timing Configurator kullan.

O en kolay bakabileceğim yol olduğu için oradan baktım. Tamam siz daha iyi biliyorsunuz. Eyvallah yanlışım varmış öğrenmiş oldum. Peki A320 anakartta 1.35v sınırı var önceden 1.4v 1.45v değerine kadar çıkabiliyordum. Şimdi çıkamıyor o değerlere nasıl çıkarılır?
SK Hynix ile.

O en kolay bakabileceğim yol olduğu için oradan baktım. Tamam siz daha iyi biliyorsunuz. Eyvallah yanlışım varmış öğrenmiş oldum. Peki A320 anakartta 1.35v sınırı var önceden 1.4v 1.45v değerine kadar çıkabiliyordum. Şimdi çıkamıyor o değerlere nasıl çıkarılır?
Hangi A320 kart? A320M-K, A320M-HDV4, A320M-PRO4 ve bir kaç A320 çipsetli anakartta voltaj sınırı 1.8V.

SK Hynix ile.
XMP kapatıp voltajı arttırmayı deneyin.

Şu an memlekette değilim maalesef. Üniversite için yurttayım. Haftaya finallerin var. Zamanı gelince aslında konuşsak daha iyi olur.

Hangi A320 kart? A320M-K, A320M-HDV4, A320M-PRO4 ve birkaç A320 çipsetli anakartta voltaj sınırı 1.8v.

ASUS A320M F.
XMP kapatıp voltajı arttırmayı deneyin.

DOCP kapalı bir şekilde artmıyor. Hiçbir şekilde artmıyor.

Dostlar maşallah tüm yorumlarınızı okudum yeni yeni şeyler öğrendim sağ olun varolun. Ama benim bu sorun neden kaynaklanıyor hala çözemedim var mı verebileceğiniz bir fikir? XMP açık şu an ondan mı oluyor?

Dostlar maşallah tüm yorumlarınızı okudum yeni yeni şeyler öğrendim sağ olun varolun. Ama benim bu sorun neden kaynaklanıyor hala çözemedim var mı verebileceğiniz bir fikir? XMP açık şu an ondan mı oluyor?

RAM hızını el ile ayarla. XMP açıksa sorun olmaması lazım. Ama görüntğ biriminin APU üzerindne olduğuna emin olun.

RAM hızını el ile ayarla. XMP açıksa sorun olmaması lazım. Ama görüntğ biriminin APU üzerindne olduğuna emin olun.

APU üzerinde olduğunu nereden anlayacağız hocam?

APU üzerinde olduğunu nereden anlayacağız hocam?

Eğer Ryzen ise sonunda g olmasına dikkat edin. Intel'in apularına bulaşmayın sizin şu anki APU'dan çok farkı olmaz bir Max 30 FPS verir belki. Ama onu öğrenmenin yolu F olmadığında işlemcide apudur yani UHD veya HD grafik vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı