Ryzen 3 3200U laptopta Minecraft yüksek FPS fakat akıcı değil

Sabini

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Minecraft 150+FPS almaktayım fakat oyunum akıcı değil. Oyunu kasıyormuş gibi oynuyorum yüksek FPS'e rağmen, ekranım 60Hz oyunu 60FPS'e sabitlememe rağmen değişen bir şey olmadı. Aşağıya bir video bırakacağım, oyunum neden bu videoda ki gibi değil? Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?
AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile GFX 2.60 Hz.
8 GB RAM( 6 GB kullanılabilir.)
64 Bit.
AMD Radeon tm Vega 3 Graphics.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Efektlerden pek belli olmuyor fakat oyunum bu şekilde akıcı değil, yüksek FPS rağmen.)

Arkadaşlar, Minecraft 150+FPS almaktayım fakat oyunum akıcı değil. Oyunu kasıyormuş gibi oynuyorum yüksek FPS'e rağmen, ekranım 60Hz oyunu 60FPS'e sabitlememe rağmen değişen bir şey olmadı. Aşağıya bir video bırakacağım, oyunum neden bu videoda ki gibi değil? Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?
AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile GFX 2.60 Hz.
8 GB RAM( 6 GB kullanılabilir.)
64 Bit.
AMD Radeon tm Vega 3 Graphics.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Efektlerden pek belli olmuyor fakat oyunum bu şekilde akıcı değil, yüksek FPS rağmen.)

Lenovo 81UT00D8TX cihazım bire bir aynısı, kasma sorunu bende de var. FPS sınırını sona çekip 5 dk kasa kasa oynadıktan sonra biraz düzeliyor. Bu laptop iş için üretildiği için oyun oynamak için biçilmiş kaftan olmayabilir.

O ekran kartı desteklemiyor sanırım. Aynı özelliklerdeki laptopumda AMD software üzerinde destek yok.

V-Sync veya dikey eşitleme vardır. FPS'i sizin ekran tazeleme hızınıza eşitleyen bu sayede o %1Low değerlerini yükselterek sizin yüksek FPS ama kasıyor dediğiniz durumun oluşmasını engeller. Oyunun ayarlar kısmında bu ayarı bulup aktif edebilirsiniz.

Lenovo 81UT00D8TX cihazım bire bir aynısı, kasma sorunu bende de var. FPS sınırını sona çekip 5 dk kasa kasa oynadıktan sonra biraz düzeliyor. Bu laptop iş için üretildiği için oyun oynamak için biçilmiş kaftan olmayabilir.
Aslında oyun kasmıyor, sadece verdiği FPS'e göre hiç akıcı değil. 180-220 arası fps alıyorum fakat 40 50 fps gibi hissediyorum, drop vs.'de yok.

Oyundayken Görev Yöneticisi'ni açıp ayrıntılar kısmına gelip jawav.exe ye sağ tıkla öncelik ayarla düşük seç o zaman olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı