Ryzen 3 ve GTX 1050 Ti Düşük FPS

AeironCyfoes

Decapat
Oynadığım oyunlarda bu sistem ile gerçekten düşük FPS değerleri alıyorum düşük FPS alma sebebimin nedeni ne olabilir? Hangi bilgisayar bileşenimden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirim ona göre değiştirmeyi düşünüyorum. Bilgisayar işlerinden çok anladığım söylenemez bilen arkadaşlar yardım edip yönlendirirse çok memnun olurum.

AMD Ryzen 3 1200 Soket AM4 + Wraith Soğutucu 3.1GHz-3.4GHz 8MB 65W 14nm
MSI GeForce GTX1050TI AERO ITX 4G OCV1 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12
MSI A320M PRO-VH PLUS AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1
GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache
Power Boost 500W A-PFC PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek modül RAM kullandığın için sıkıntı oluyor. Misal 2x4 8GB olsaydı çift kanal olarak çalışacaktı RAM'ler. Ryzen işlemcilerde RAM hep sıkıntı olmuştur. Bir an önce çift kanal RAM yapmanı öneriyorum. AMD için optimize edilmiş RAM'ler de mevcut. Bunun dışında sistemde başka bir şey göze çarpmıyor. Alabiliyorsan 8GB aynı modülden bir RAM daha almanı öneririm. Ek olarak HDD kaynalıklı olma ihtimalide var fakat düşük bir ihtimal. Yapabiliyorsan siteme SSD takviyesi yap. SSD'lerin fiyatları düştü iyice. Ama dediğim gibi ben RAM diyorum.

Tek modül RAM kullandığın için sıkıntı oluyor. Misal 2x4 8GB olsaydı çift kanal olarak çalışacaktı RAM'ler. Ryzen işlemcilerde RAM hep sıkıntı olmuştur. Bir an önce çift kanal RAM yapmanı öneriyorum.
Çift kanal RAM sadece APU'lar da fark yaratıyor. 1200 bir APU değil, salt işlemci.
Oynadığım oyunlarda bu sistem ile gerçekten düşük FPS değerleri alıyorum düşük FPS alma sebebimin nedeni ne olabilir? Hangi bilgisayar bileşenimden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirim ona göre değiştirmeyi düşünüyorum. Bilgisayar işlerinden çok anladığım söylenemez bilen arkadaşlar yardım edip yönlendirirse çok memnun olurum.
Sürücüler, BIOS ve Windows güncel mi? Değilse güncelleyin.

Tek modül RAM kullandığın için sıkıntı oluyor. Misal 2x4 8GB olsaydı çift kanal olarak çalışacaktı RAM'ler. Ryzen işlemcilerde RAM hep sıkıntı olmuştur. Bir an önce çift kanal RAM yapmanı öneriyorum. AMD için optimize edilmiş RAM'ler de mevcut. Bunun dışında sistemde başka bir şey göze çarpmıyor. Alabiliyorsan 8GB aynı modülden bir RAM daha almanı öneririm. Ek olarak HDD kaynalıklı olma ihtimalide var fakat düşük bir ihtimal. Yapabiliyorsan siteme SSD takviyesi yap. SSD'lerin fiyatları düştü iyice. Ama dediğim gibi ben RAM diyorum.
Alakası yok. Çift kanal fark yapabilir ama tek modülle alakalı değil. CL16 2666 MHZ tek modül RAM ile R5 1600 ve 1050 TI Gaming(ekstra OC ile) kullanıyorum, tam performans alıyorum, tüm kaynaklarımı sonuna kadar kullanabiliyorum.

Alakası yok. Çift kanal fark yapabilir ama tek modülle alakalı değil. CL16 2666 MHZ tek modül RAM ile R5 1600 ve 1050 TI Gaming(ekstra OC ile) kullanıyorum, tam performans alıyorum, tüm kaynaklarımı sonuna kadar kullanabiliyorum.
Kaynakları zaten sonuna kadar kullanırsın. Kullandığın RAM'ler çift kanal olsaydı performansta gözle görülür bir artışın olurdu. Oyununa göre yerine göre +10 ve +20 FPS gibi avantaj sağlardı. Olası takılmaları önlebilirdi.

Pubg,Black Ops 4 gibi oyunları oynuyorum windows sürücülerim güncel grafik ayarlarını en düşüğe ayarlıyorum fakat yinede düzelmiyor çözünürlük 1920x1080 de oynuyorum
Windows'u performans modunda kullanıyor musunuz? Bir de Nvidia ayarlarından herhangi bir şeyi değiştirdiniz mi?
Sisteminiz kağıt üzerinde herhangi bir oyunu en düşük ayarlarda ve 1080p'de kusursuzca 60 üzeri FPS'te oynatabilecek bir sistem. Dolayısıyla sorununuz büyük ihtimalle yazılımsal, küçük ihtimalle donanım arızasından kaynaklı. Parça eklemenizi gerektirecek bir durum yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı