Ryzen 3100 işlemci boştayken 61 derece oluyor

timur37

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 3100 işlemci boştayken 61 derecenin altına inmiyor, ekran kartım normal görünüyor GTX1650 38 derece civarlarında, kasa Xigmatek diamond, fan kendi fanı, normal midir?

Dosya Ekleri

• sıcaklık.PNG
    sıcaklık.PNG
    347 KB · Görüntüleme: 16
Termal macunu ne durumda yenilendiyse ne marka kullanılmış nereden alınmış termal macun diye diş macunu göndermesinler.

Stok fanlar tabii ki çok süper bir soğutma vermez ama o işlemciyi kaliteli bir macunla yeterli düşük sıcaklıklarda tutabilir diye düşünüyorum boşta. Macun yenileyin. Macun yoksa soğutucunun vida veya tutma aparatlarının halen yerlerinde ve iyi oturmuş olduğuna emin olun. Kasanızın toz temizliği ve bakımlarını da düzenli olarak gerçekleştirin.

Stok fanlar tabii ki çok süper bir soğutma vermez ama o işlemciyi kaliteli bir macunla yeterli düşük sıcaklıklarda tutabilir diye düşünüyorum boşta. Macun yenileyin. Macun yoksa soğutucunun vida veya tutma aparatlarının halen yerlerinde ve iyi oturmuş olduğuna emin olun. Kasanızın toz temizliği ve bakımlarını da düzenli olarak gerçekleştirin.
Sıcaklık bi 57 58e kadar düştü az önce boştayken, yine de yüksek değer mi bunlar

Stok da olsa boştayken o kadar çıkmamalı. Kaç ay veya yıldır macununu yenilemiyorsunuz ya da en son hani marka ve model macunu kullandınız?

Hiç değiştirmedim maalesef 2020 Ekim sonundan beri bilgisayarı kullanıyorum.

Hocam çok uzun süre olmuş termal macun bakın konu açın yardımcı olalım.

Geri
Yukarı