Ryzen 3600 İlk Benchmark Testleri

dogant

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Çoklu çekirdekte 9900K ile yarışıyor ama oyunlarda 9600K'nın gerisinde kalacak gibi. 9600K ile 9900K arasında oyunlarda bu kadar fark yok çünkü. Yine de 2700X'den iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel, Nvidia'yı geçti. +%20 performans, +%100 fiyat politikasını güzel uyguluyorlar. AMD böyle işlemcileri bu kadar ucuz yapıyorken Intel %20 daha performanslısını 3 katına yapıyor.

600 Dolarık işlemciye kafa tutabiliyor, 200 Dolar fiyatını unutmamak gerekiyor bu yüzden çok iyi değeri var.(Kişiden kişiye göre değişir) Şahsen gerçekten tam böyleyse çok iyi olur oyuncular için.
9600K'da 220 dolarlık fiyatı ile 9900K'ya oyunlarda kafa tutuyor ama çoklu çekirdekte geride kalıyor 3600 çoklu çekirdekte baya başarılı ama şu haliyle ben oyun için almam 9600K varken.
Arkadaşlar işlemci çok da ucuz değil.
9600K 220 dolar
R5 3600 200 dolar
Oyunlarda 9600K'nın gerisinde kalacak videoya bakarsak.
2700X'i her türlü geçiyor ama bu da güzel bir gelişme.
Tek çekirdekte %4'lük bir fark olmasına rağmen neden Far Cry'da %24'lük bir performans farkı var?
Oyunlar Intel işlemcilere göre optimize ediliyor (genelde)

3800X'de 9700K(stok) gerisinde kalmış. OC konusunda Intel kadar iyi değil ise AMD yine aynen devam edecek gibi duruyor. Intel yakında yeni işlemcileri çıkaracak ama AMD henüz yakında eski olacak nesili bile yakalayamadı. Açıkçası ben bu sonucu tahmin ediyordum ama AMD'nin 9. nesili geçmesini isterdim rekabet açısından.

Tabi bu testler 1080P'de yapılıyor. 2K ve 4K için fark olmayacaktır ya da önemsiz bir fark olacaktır. O nedenle ucuz olan tercih edilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
9600K'da 220 dolarlık fiyatı ile 9900K'ya oyunlarda kafa tutuyor ama çoklu çekirdekte geride kalıyor 3600 çoklu çekirdekte baya başarılı ama şu haliyle ben oyun için almam 9600K varken.
Arkadaşlar işlemci çok da ucuz değil.
9600K 220 dolar
R5 3600 200 dolar
Oyunlarda 9600K'nın gerisinde kalacak videoya bakarsak.
2700X'i her türlü geçiyor ama bu da güzel bir gelişme.

Oyunlar Intel işlemcilere göre optimize ediliyor (genelde)

3800X'de 9700K(stok) gerisinde kalmış. OC konusunda Intel kadar iyi değil ise AMD yine aynen devam edecek gibi duruyor. Intel yakında yeni işlemcileri çıkaracak ama AMD henüz yakında eski olacak nesili bile yakalayamadı. Açıkçası ben bu sonucu tahmin ediyordum ama AMD'nin 9. nesili geçmesini isterdim rekabet açısından.

Tabi bu testler 1080P'de yapılıyor. 2K ve 4K için fark olmayacaktır ya da önemsiz bir fark olacaktır. O nedenle ucuz olan tercih edilir.

O testler bence yanlış, işlemciler 7 Temmuz'da satışa sunulacak. Kanal sahibi kendi çapında tahmin edip test diye paylaşım yapmış. 7 Temmuzdan sonra ki güvenilir ve tanınan kanalların benchmark testlerine bakmadan inanmayın..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı