Ryzen 3600 ısınıyor

Bende de aynı anakart aynı işlemci ekran kartı olarak da msi rx 5700 xt evoke var. CPB yi kapattıktan sonra warzone da 61-63 derece civarı alıyorum hatta bazen o sıcaklıkları bile görmüyor. Soğutucu olarak;
Hava soğutucu;
F/P: COOLER MASTER Hyper 410R RGB 92mm İşlemci Hava Soğutucu | ITOPYA
Sıvı soğutucu olarak;
duruma göre bu linklerdeki soğutuculardan birini almayı düşünüyorum. Eğer diğer arkadaşların daha farklı önerileri olursa veya belirttiğim linklerdeki soğutucular alınmalı mı alınmamalı mı hakkında yorum yaparlarsa sevinirim :)

Bende de aynı anakart aynı işlemci ekran kartı olarak da msi rx 5700 xt evoke var. CPB yi kapattıktan sonra warzone da 61-63 derece civarı alıyorum hatta bazen o sıcaklıkları bile görmüyor. Soğutucu olarak;
Hava soğutucu;
F/P: COOLER MASTER Hyper 410R RGB 92mm İşlemci Hava Soğutucu | ITOPYA
Sıvı soğutucu olarak;
duruma göre bu linklerdeki soğutuculardan birini almayı düşünüyorum. Eğer diğer arkadaşların daha farklı önerileri olursa veya belirttiğim linklerdeki soğutucular alınmalı mı alınmamalı mı hakkında yorum yaparlarsa sevinirim :)
bende bu sogutuculara bakmıstım ama kasayımı degıstırsem sogutucumu alsam tam karar veremedim

Ben de bu sogutuculara bakmıstım ama kasayımı degıstırsem sogutucu mu alsam tam karar veremedim.
Soğutucu alın. R5 3600 işlemci stok fan ile ısınıyor. Bununla alakalı yüzlerce konu açıldı. Kasanın önü mesh olmasa da tamamen kapalı olmadığı için yeterince hava akışı sağlıyor. Sadece size tavsiyem kasanın üstüne de bir fan eklemeniz yönünde olur.

Soğutucu olarak kendim de kullandığım Artic 34 Duo modelini öneririm. Fiyatına göre çok iyi bir soğutucu.

Merhabalar senin voltajın fazla gelmiş olabilir. İstersen nasıl düzeltebileceğine bir bakalım öncelikle işin ayarını fazla kaçırmayın yoksa bilgisayar kapanıyor. Neyse şimdi nasıl düzelticeğimize başlayalım (adım 1) Ryzen Master programını indirin açın (adım 2) voltaj seçeneği bende 1.1'di sizde ne kadar bilmiyorum yavaş yavaş azaltın ben 0.8'e aldım şu an iyi (adım3) amacınıza ulaştığınızda yani yeterli sıcaklık değerlerini gördüğünüzde daha fazla azaltmayın, sistem kendini kapatıyor. (adım 4) kaydedin ve stress test yapın sonuçları kıyaslayın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı