Ryzen 3900x için sıvı soğutma şart mı?

Ferit34

Hectopat
Yer
ASUSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
ASUS LOVERS
Arkadaşlar sistemi topladım geriye sadece sıvı soğutma kaldı. İşlemcinin kendi fanı ile bir süre hız aşırtmasız kullansam stok soğutucusu yeterli olur mu? Kasam ; Corsair Carbide 275R, Anakart ; Asus Rog Strix x570-e Gaming, Güç kaynağı : Corsair RM850
Ram ; Gskill Ripjaws 2x8 DDR4 3600Mhz, SSD ; Samsung 970 Evo 250GB M.2 NVMe, Ekran kartı : Asus Rog Strix RX 590 8G

1 haftadır soğutucu araştırıyorum karşılaştırmalara bakıyorum. bu vesileyle 3600X aldım. Üzerinde Amd'nin orta sınıf bir soğutucusu geliyor. Ancak izlediğim videolardan çok heveslendiğim sizin de işlemciniz 3900X'le gelen Wraith Prisim soğutucu içimde kalmıştı. Performans olarak 240mm radyatörlü soğutuculardan yaklaşık 8-12 derece daha sıcak kalıyor. Ancak performansı gayet güzel. Sırf bu sebeple 2.el Wraith Prisim satın aldım. Bence öncelikle bunu kullan eğer OC yapınca seni yeterince memnun etmezse o zaman sıvı soğutucu düşünürsün. Alacaksan da en az 240mm almalısın. 120mm işe yaramayacaktır.

amd-2nd-gen-ryzen-cpus-coolers.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı