Ryzen 4000 serisi işlemciler beklenir mi?

Ryzen 4000 beklemeli miyim?

• Evet.

Oy: 24 60,0%
  • Hayır.

Oy: 16 40,0%

• Oy verenlerin toplamı
    40
Şu test yardımcı olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam peki 3600 alıp 4000 serisi çıktığında satmaya kalkarsam ne kadar zarar ederim?

Hocam peki 3600 alıp 4000 serisi çıktığında satmaya kalkarsam ne kadar zarar ederim?
Hiç bilemiyorum.

Birde Ryzen 1600 12 NM ile 2600 kafa kafaya denebilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam galiba 4000serisi işlemcileri b450 anakartlar desteklemiyor. Bir araştırın, yanlış bilgi vermeyeyim.
Evet hocam desteklemiyormuş. Her teknoloji sayfası destekleyeceği yönünde bilgi paylaşmıştı. XMG çalışanının dediği doğru değilmiş. Technopat sayfasında da yeni haber paylaşılmış.

Evet hocam desteklemiyormuş. Her teknoloji sayfası destekleyeceği yönünde bilgi paylaşmıştı. XMG çalışanının dediği doğru değilmiş. Technopat sayfasında da yeni haber paylaşılmış.

Bende foruma girmeden okumuştum. Beklemenizi tavsiye ederdim ama anakartınız desteklemiyor maalesef :(

4000 serisi uyumlu olacakmış AM4 yapısı ile geliyor hatta 5.seride AM4 soket yapısına da uygun olacagı söyleniyor.

AM4 soket olarak gelebilir ama BIOS desteği vermezlerse bir anlam ifade etmez. Vermeme nedenleri de B450'lerin zaten 2000 serisi için olmaları. Güncelleme ile 3000 serisi kullanabiliyorlardı ama 3000 serisi ile gelen PCI 4.0 yoktu. Şimdi 4000 ile belki başka teknolojilerde gelecek bunlar da kullanılmayacak. Belkide işlemcinin performansı bu yüzden düşükte kalacak. AMD'de bunu istemez sonuçta ürettiği işlemcinin her zaman üst performansta çalışmasını ister yoksa piyasada işte işlemcisi iyi değil gibi muhabbetler dönmeye başlar. Bunun riskini de sırf B450'ler çalıştırsın diye almazlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı