Ryzen 4000 serisi işlemciler beklenir mi?

Ryzen 4000 beklemeli miyim?

• Evet.

Oy: 24 60,0%
  • Hayır.

Oy: 16 40,0%

• Oy verenlerin toplamı
    40

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Merhabalar. Sistemim için çoğu parçayı aldım. 2019 sonunda B450 Tomahawk Max anakart almıştım. Hala sistemi alamadım. 3600 alıp sistemi bitirmeyi düşünüyordum. Eylül'de sanırım Ryzen 4000 serisi çıkacak. Sizce beklenir mi? Beklemekten yoruldum artık. Elimdeki parçaların garanti süreleri vb. geçiyor. Sizce beklemek mantıklı bir hareket olur mu? Yoksa indirimde 3600 alıp geçeyim mi? Nedenini de belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Dolar kurundan ötürü hayır diyorum. 2 gün önce sipariş verdiğim parçaya 120 lira zam geldi. Eylül ayında doları tahmin etmek istemiyorum.

4000 serisi çıkınca 3000 serisi fiyatları düşecektir, 3000 serisi daha mantıklı gelir ise direkt 3600 veya 3600X gibi bir CPU alırsınız ama şu an Dolar'da uçtu. 4000 serisi F/P bir CPU ile gelirse de 4000 serisi alırsınız. Sonuçta 4000 serisi de AM4 sokete çıkacak. Anakartta güçlü, O.C denemeleri başarılı olacaktır.

2600'le bile istediğiniz oyunu oynayabilecekken tartışılır. Bilgisayardaki amaç farklı ise işler değişir. 1300X almıştım aldığım fiyattan aşağı satan olmadı henüz. 4000 çıkarsa ucuzlar belki. Hala bekliyoruz.

3600 benim için gayet yeterli bir işlemci. Ama yakın fiyata gerçekten büyük performans artışı sağlayabilirler sanırım. Ancak daha fazla beklemek istemiyorum açıkçası. Anakart vb. almamış olsaydım kesinlikle beklerdim.

3600 rahat sizi 3, 4 sene götürür rahat olun dolar sürekli artıyor arttığında fiyat yükseltip azaldığında indirmıyorlar alın geçin.

3900X'i kuponlar dahil 3200TL'ye aldım. Yanında bedava 300 TL değerinde oyunlar falan geldi, onu saymıyorum. Şimdi hayatta bu fiyata bulamazsınız. Eylül'de çıkması bekleniyordu, bu korona sebebiyle o da gecikir. Tavsiyem 3600 alın, ileride satarsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı