Ryzen 5 1500X 95 derece

1. Uzun suredir termal macun yenilemediyseniz derhal yenilemenizi oneriyorum.
  2. Stok fan kullaniyorsaniz, degistirmenizi oneriyorum, 180-200 TL'lik bir sogutucu bile isinizi rahatca gorebilir.
  3. OC islemi yaptiysaniz varsayilan ayarlara ve Auto modlara dondurmenizi oneriyorum.

Sogutucu olarak su modelleri degerlendirebilirsiniz;
Daha da iyi bir seyler istiyorsaniz;

1500X güzeldir.
Aynen. Beğenerek almıştık zaten. AMD'nin stok fanları da oldukça iyidir. Bizim seçtiğimiz kasa sağ olsun, soğutmayı engelliyor.
Bir içine bakın hocam, Toz yoksa MX4 alın geçin.
Şimdi macunun kutusuna baktık. MX4 almışız. :D Hemen ısındıysa sahte demek ki. Sahte olup olmadığını kutu üzerinden anlayabilir miyiz?

Aynen. Beğenerek almıştık zaten. AMD'nin stok fanları da oldukça iyidir. Bizim seçtiğimiz kasa sağ olsun, soğutmayı engelliyor.

Bir de bakır tabanlı Wraith Spire var, şimdikilere koymuyorlar bu soğutucuyu. Bugün Borderlands 3 oynadım 55 derece daha ne olsun. Sen bu termal macun ve kasa temizliğini hallet bir sorun olursa şu konudan yazarsın voltaj ve frekans ile ilgili.

@kino, bir sorum daha olacak. Macun kutusunun üstündeki QR kodunu tarattık ve direkt Arctic'in sitesine yönlendirildik. Sahte macunlarda bu olabilir mi?

Arctic'in macununu kullanmıştık. Bu forumdan da tavsiye almıştım diye hatırlıyorum. Macunda bir sorun olacağını sanmıyorum ama bakmakta fayda var. Parmak ucu kadar damlatıp kartla yaydık üstüne.

Hocam çok ince olmaması gerekli, acaba soğutucu tam oturmadı mı?
Ve çok ince olduysa temas olmaz Soğutucu ile.

@kino, bir sorum daha olacak. Macun kutusunun üstündeki QR kodunu tarattık ve direkt Arctic'in sitesine yönlendirildik. Sahte macunlarda bu olabilir mi?

Düzenleme: Yanlış çevirmişim düzelttim.

Evet sahte olma ihtimali yüksek. Burada da yazılmış "sahtesinin de orijinalinin de QR kodu Arctic'in sitesine yönlendiriyor" diye.

Screenshot_3.png

Soğutucuyu tam oturttuk "diye biliyoruz". Böyle diyorum çünkü bir şey yaparız korkusundan dolayı anakartı kasadan ayırmadan soğutucu montajı yaptık. Bu esnada çok zorlandık zaten. Vidalar sürekli boşluğa denk geliyordu. Ayrıca soğutucu çok kayıyordu. İlk defa böyle bir şeye girişmiştik.

Macunu sürerken de dikkatli olacağız. İşlemcinin tam ortasına parmak ucu kadar damlatıp kartla etrafına yaymıştık.
Düzenleme: Yanlış çevirmişim düzelttim.

Evet sahte olma ihtimali yüksek. Burada da yazılmış "sahtesi de orijinali de QR kodu Arctic'in sitesine yönlendiriyor" diye.

Eki Görüntüle 916374

Normalde nasıl olmalıydı?
Düzenleme: Mesajını dikkatli okumamışım. Pardon. :D

Soğutucuyu tam oturttuk "diye biliyoruz". Böyle diyorum çünkü bir şey yaparız korkusundan dolayı anakartı kasadan ayırmadan soğutucu montajı yaptık. Bu esnada çok zorlandık zaten. Vidalar sürekli boşluğa denk geliyordu. Ayrıca soğutucu çok kayıyordu. İlk defa böyle bir şeye girişmiştik.

Macunu sürerken de dikkatli olacağız. İşlemcinin tam ortasına parmak ucu kadar damlatıp kartla etrafına yaymıştık.

İkisi de siteye yönlendiriyormuş bir an yanlış okudum ama şuraya bak bir de. Üzeri piramit gibi olan QR kodu orijinalmiş, böyle değilse sahteymiş dediklerine göre.

Sağdaki orijinal soldaki sahte diyor.

r4GUJ2D9DjVU1kfcCQK9V2_n7ujtuEmYDQm8TsI_WT8.jpg

Hocam deliklere oturttumtan sonra ilk önce çapraz şekilde az sıkın sonra iyice sıkın. Daha dönmesin. Termal macunu da biraz daha kalın sürün çok kalın olmasın ama.

Geri
Yukarı