Çözüldü Ryzen 5 1600 AF ısınma problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusufsuren

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Su Bilimleri Mühendisliği
Selamlar,
Ryzen 5 1600 AF işlemci aldım yeni. Termal macunuda yeni bir problem yok iyi sürüldü fakat yük altında 80-85 dereceleri görüyorum üstelik kasanın arkası cehennem gibi yanıyor yardım edebilecek biri var mı? Kendi kutusundan çıkan Wraith Stealth stok fanı var.

Uzun süre oyun oynayinca yine 70 dereceleri görüyorum. 80'e çıkmıyor ama artık. Kasanın on tarafinda ve ustunde izgaralar var. On tarafa kuvvetli bir 12cm takayacağım eger ise yararsa 1 tane daha takabilirim daha sonra. Bu arada ilgilendiğin için teşekkür ederim 🙏🏻
Önde alt tarafta boşluk olan yere bir tane fan takarsanız sıcaklıkların düşmesi için biraz yardımcı olabilir.

Ben işlemcinin hizasına takmayı düşünmüştüm ama öbür türlü daha mi iyi olur?
Aldığınızda deneyip kontrol edersiniz. Kasanın içine dışarıdan temiz, soğuk hava girmesi lazım. Fanı en üste taktığınızda belki yeterince hava çekemez. İki türlü de denersiniz, hangisi en iyi soğutmayı sağlıyorsa öyle kullanırsınız.

Aldığınızda deneyip kontrol edersiniz. Kasanın içine dışarıdan temiz, soğuk hava girmesi lazım. Fanı en üste taktığınızda belki yeterince hava çekemez. İki türlü de denersiniz, hangisi en iyi soğutmayı sağlıyorsa öyle kullanırsınız.

Tamamdır sağ olun.

Bu arada yan kapak açıkken de boşta 45-50 derece arası geziniyor işlemci onu söylemeyi unuttum. İşlemcide bir problem olma ihtimali var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı