Ryzen 5 1600 AF sistemde düşük FPS

Aynı durumu tersten ele alırsak örneğin ekran kartı tam yükte çalışıyor ama cpu sadece gücünün yüzde 40'ını kullanıyor ise burada da ekran kartı işlemciye darboğaz yapmış olur.
Bu nasıl darboğaz yaratacak? Ben Şuan R5 5600x ile Rtx 2070 kullanıyorum işlemcim %50'yi geçmeden %100 besliyor ekran kartını. İşlemci ekran kartını %100 besleyebilmek için %50 kadar kullanım sergiliyor. Bu nasıl darboğaz oluyor? Bana makale atabilir misin lütfen?

Bu nasıl darboğaz yaratacak? Ben şu an R5 5600X ile RTX 2070 kullanıyorum işlemcim %50'yi geçmeden %100 besliyor ekran kartını. İşlemci ekran kartını %100 besleyebilmek için %50 kadar kullanım sergiliyor. Bu nasıl darboğaz oluyor? Bana makale atabilir misin lütfen?

Olmaz hocam zaten işlemci %100 olmaz olmamalı zaten bunu yanlış anlıyor insanlar.

Açsınlar Prime 95'i hadi bakalım aç bir oyun bak neler oluyor? :D veya başka bir program tıkanır. Dolu.

İşlemci dolmak zorunda veya tam güç %100 çalışmak zorunda değil ama ekran kartı için evet tümünü kullanabilir de kullanmayabilir de. İyi optimize ve grafikleri güçlü bir oyun kullanır. Kötü basit bir oyun kullanmaz. Bu kadar net.

Koskoca internette sadece 1 tane Türk bilgisayar donanım parçası satan bir site bunu uydurmuş herkes bu saçmalığı konuşuyor 1 tane makale atın lütfen bana. 2 yıldır bana ekran kartı işlemciye darboğaz yapan insanlara soruyorum 1 tane makale atan yok.

Gidip de 1080P'de R5 1600 AF + RTX 3090 ya da 4090 kullanırsan tamam çözünürlük düştüğü için tüm yük işlemciye biner ekran kartı tam kapasite kullanılamaz ama düşük bir GPU'nun işlemciye darboğaz yapması çok saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı