Ryzen 5 1600 AF vs Ryzen 5 2600

Melih Efe

Centipat
İyi Ramazanlar arkadaşlar. Elimde belli bir bütçe var ve elimde Galax GTX 1660 Super ekran kartı var. Ve elimde belli bir bütçe var. Aklımda işlemci olarak Ryzen 5 2600 ve Ryzen 5 1600 AF var. Sizce hangisini almak daha mantıklı ve ikisi arasında ne farklar var? Yani 1600 AF cok iyi Ryzen 5 2600 almaya gerek yok tarzı şeyleri çok ama çok duyuyorum. E o zaman aralarında neden 300 TL fark var bunu merak ediyorum. Ryzen 5 1600 AF hangi ekran kartina kadar destekler? Ryzen 5 2600 hangi ekran kartinakadar destekler? Bunu merak ediyorum.

İnşallah sistemi alınca da oynayacagim ana oyunlar: CS:GO, PUBG, GTA 5 Online

Bu oynadığım oyunları Ryzen 5 1600 AF ile oynarsam Ryzen 5 2600'ün yokluğunu çeker miyim? Oynadığım oyunlar işlemci bazlı olduğu için arasinda cok fark olur mu?

R5 1600AF ile aynı ve R5 2600 hala stokta olmasından dolayı da 300₺ fark var. R5 1600AF alın ve bütçeniz içerisinde bir tane de 240GB SSD alırsınız.

Dediğiniz bütün oyunları rahatlıkla oynarsınız. Her iki işlemci ile de. 1600 AF daha geç çıktı o yüzden. Normalde 500-600 civarı idi. Millet bu performansını ortaya çıkarınca, dolar artınca malum satıcılar fiyatını arttırdı. Aralarında fark var mı? Bir tık 2600 oyun performansı daha iyi o da gözle görülmeyecek FPS. 2-3 FPS için o kadar fark verilmez ondan 1600 AF alınmalı.

Dediğiniz bütün oyunları rahatlıkla oynarsınız. Her iki işlemci ile de. 1600 AF daha geç çıktı o yüzden. Normalde 500-600 civarı idi. Millet bu performansını ortaya çıkarınca, dolar artınca malum satıcılar fiyatını arttırdı. Aralarında fark var mı? Bir tık 2600 oyun performansı daha iyi o da gözle görülmeyecek FPS. 2-3 FPS için o kadar fark verilmez ondan 1600 AF alınmalı.

Dolar artışından ayrı olarak da, sanki satıcılar kendi aralarında anlaşıyormuş gibi özellikle popüler low-end ürünler Türkiye'de pahalı satılıyor veya çok çabuk fiyatı yükseliyor. Şu sıralar 1650 Super ve 1600 AF'nin alternatifleri ve bir üst seviyeleriyle farkı minimuma inmiş durumda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı