Ryzen 5 1600 AF vs Ryzen 5 3600

@Sylveon öyle öyle de, hani 1, 2 ay daha götürse yeter ilerleyen aylarda yeni kasayı alırım işlemciyi şimdi 1600 alırsam en az 1, 2 sene sonra üstünü alabilirim. Bare işlemciyi iyi Ali'yim kasayı da 1, 2 ay sonra Ali'yim diyorum ama sizin fikriniz nedir link yukarıda.

Ben daha önce buna benzer kasa kullanmıştım. Yan panele fan takmak önemli. Sıcaklığa çok etkisi oluyor. Sisteminiz yanmaz merak etmeyin :) Kullanırsınız bu kasayla.

O yan panel dediğiniz kasanın sağındaki dışanda nokta nokta gözüken yuvarlak yer mi ? Eğer oysa şimdilik onuda aradan çıkararım 2 aya yeni kasa alırım dediğim gibi maksat almışken işlemciyi en iyi aliyim çünkü 1600 alırsam en az 1,2 sene sonra anca değiştirebilirim ama kasa 2,3 aya yenisini alabilirim.

@Sylveon öyle aslında hocam ama ne bileyim artık almışken 3600 alayım hem performans olarak bir tık daha yüksek olur hem ileride atıyorum yeni ekran kartı taktığımda veya 2 sene sonra tekrardan işlemci yükseltme derdim olmaz bu işlemci beni rahat 2-3 götürür gibi duruyor.

@Ponçik Talon 3600'ü alacağım o zaman büyük ihtimal. Peki bu fiyat aralığında başka bildiğiniz işlemci var mı yoksa en iyisi bu mu, bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı