Ryzen 5 1600 Aşırı Isınma Sorunu

3-5 kişi ısınma sorunu yaşıyor diye böyle bir genelleme çok anlamsız.
TDP değeri yüksek işlemcilerin ısınması normal ve işlemci mimarisi bu değerleri kaldırabilecek şekilde tasarlanıyor. İntel işlemciye Oc yapın bakalım sıcak nerelere çıkyor görürsünüz.
İntelde ısınma sorunu ve güç yetmezliği render hataları aşırı nadir fakat her AMD işlemci gücünü gereğinden fazla güçten ve bazı hatalardan kazanıyor. onu soğutmak için işlemciden daha pahallı soğutma sistemleri alınıyor fakat intelde böyle birşey yok.

İntel de nasıl böyle bişey yok anlamadım, bıosda ince ayarlar vardır. Her kullanıcı bunu bilmez ve anakarta bırakır. Anakartta bitiyor herşey. He bu arada intel de soğutucu almanıza gerek yokmu öyle Bi anlattınız ki, sanırım intel yanında sıvı soğutmada veriyor. AMD ısınıyor muhabbetini bırakın ALLAH aşkına, giriş seviyesi anakart ile istediğim performansı alıyorum. Çünkü işlemcinin TDP değeri düşük. Bilgisayarı oyun oynayarak bilmiş olmuyorsunuz. AMD ye laf söyliyeceğinize arkadaşa çözüm söyleyin milletin boş lafa karnı tok.

Belki yardımı olur arkadaşa Cpu-z yükleyip masa üstünde anlık voltaj değerine bakıp ss alıp söylersen daha kesin bir şey söylerim.

Arkadaşlar benim de Ryzen 5 2600 işlemcim de ısınma sorunu var. Konu açtım oradan veya buradan bana yardımcı olur musunuz? Anakartım Asus B450M-K. Undervolt ayarları ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Benim işlemcim Battlefield V de 88 dereceyi gördü.

Furkan kardeşim, işlemci kaç Ghz?
Soğutucu fan hızı kaç devir.
Anakart ne kadar voltaj veriyor. Cpu-z programını kullanarak masa üstündeki ve oyun açık iken değerleri söylersen daha iyi olur. En azından el ile voltaj vererek daha iyi sonuçlar alabilirsin.

Arkadaşlar benim de Ryzen 5 2600 işlemcim de ısınma sorunu var. Konu açtım oradan veya buradan bana yardımcı olur musunuz? Anakartım Asus B450M-K. Undervolt ayarları ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Benim işlemcim Battlefield V de 88 dereceyi gördü.
Core Boost Performance ayarı var BIOS ekranında, onu kapatıp dener misin? Anakartım MSI, Advanced moda girip OC ayarından kapatmıştım. Asus'ta nasıl oluyor bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı