Ryzen 5 1600 Aşırı Isınma Sorunu

Emulator olmadığı sürece işlemcinin oyunlarda bukadar ısınması bana normal gelmedi. Öncelik olarak termal macunu kontrol et sonrasında kasa havalandırmasını. Kısacası normal bir durum değil.

Aslında AMD'lerin ısınma sorunu var.
411503

Dediğini ciddiye almıyorum.

Beyler v4 buna ne yapacağım ciddi anlamda kafam karıştı watch dogs da high ayarlarda bile darboğaz oluyor bıktım cidden 16gb dual channel 3000mhz ram var ama olaya bak ne yapacağım yetkili birisi yardımcı olabilir mi ? oyunda 1 saat bile geçirmedim temperli camı kapalı nerdeyse 80 dereceye ulaşıyor ekran kartı sıcaklığı ve Aydında oturuyorum ne yapacağım bana lütfen bilgi verin
Hocam oynadığın oyuna göre yardımcı olabilirim. Açık dünya oyunlarında mesela bu çok olur. Belli bir alandan diğerine geçerken anlık takılma olur. Battlefield oynuyorsan 8gb Ram yetmiyor olabilir. Sizde işlemci sıcaklığına bakın yüksek ise sorun ondan kaynaklı hatta yeni konu açın.
Reis sayılı oyunların hepsini oynuyorum Rust Gta 5 Watch Dogs 2 ve Fps drop yiyiorum orda yazdığım gibi 16gb dual channel corshair 3000mhz ram kullanıyorum ancak sonuç bu 3gb lık Oxygen Not İncluded Adlı oyunda bile 60 fpsin altına düşüyor bazen ve takılmalar oluyor Watch Dogs 2 Den bir görsel bu senin sistemine göre normal mi reis bendede wraith max soğutucu var ümitle ilk çıktığı gün 10 saat sonra aldım direk ve şimdi hüsran çaresizlik ve rezil bi biçimde çözüm arıyorum Watch Dogs 2 de bile high ayarlarda oynanmıyor bildiğin 10 saniyede bir takılma oluyor fps düşüyor çıkıyor darboğaz gibi birşey hatta dar boğaz nasıl bir açıklaması olur bilemiyorum sıcaklık değerlerine bak temperli camı kapalı 1 saat oynadım ve 80 dereceyi görüyor neredeyse reis sen hangi driverı indirdin veya hangi programla indirdin link atarmısın

Dosya Ekleri

• Watch_Dogs 2 3.07.2019 00_55_56.png
    Watch_Dogs 2 3.07.2019 00_55_56.png
    908,6 KB · Görüntüleme: 122
  • Watch_Dogs 2 3.07.2019 00_55_56.png
    Watch_Dogs 2 3.07.2019 00_55_56.png
    908,6 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleme:
Beyler v4 buna ne yapacağım ciddi anlamda kafam karıştı watch dogs da high ayarlarda bile darboğaz oluyor bıktım cidden 16gb dual channel 3000mhz ram var ama olaya bak ne yapacağım yetkili birisi yardımcı olabilir mi ? oyunda 1 saat bile geçirmedim temperli camı kapalı nerdeyse 80 dereceye ulaşıyor ekran kartı sıcaklığı ve Aydında oturuyorum ne yapacağım bana lütfen bilgi verin
Sürücüleri güncellemek
Undervolt yapmak (Forumda konusu var)
Fan ayarı yapmak

gibi şeyleri yaptınız mı?

Ben RX 570'e düşürerek V4 satın aldım. Ekran kartı tam yükteyken kart sıcaklığı 78 derece civarı ve daha ne yapsam bilemedim sıcaklığı düşürmek için. MSI, kartı böyle tasarlamış diye düşünüyorum artık. 80 dereceyi geçmediği sürece takmıyorum kafaya ki ayar yapmadan önce rahat geçiyordu. Şimdi ise 70-80 derece arası geziniyor, genelde 76-78 derece arasında oluyor. Kasanın üst tarafına fan eklemek gerekiyor, böyle çözülebilir sıcaklık problemi. Hava durumu da önemli, Erzurum'da olsam kafa rahattı.

Darboğaz konusuna bir şey diyemeyeceğim çünkü saçma. Ryzen 5 1600 ile RX 580 darboğaz yapmaz, sıkıntı yazılımda olabilir. Temiz kurulum yaptığınızdan ve sürücüleri güncellediğinizden emin misiniz?

Evet arkadaşlar itopya aradı beni ve pcyi yarın alabileceğimi söyledi. Soğutucuyu tam takmamışlar sorun buymuş. Perşembe günü verdim yarın alıyorum ki o da sert üslupla konuşmam sayesinde yoksa hiçbir şekilde haber alamıyorsunuz. Yanlış montaj yüzünden 1 hafta boyunca hem işlemciyi hem anakartı riske attım Thank You Dark Souls.

İşte tam bu yüzden 1000 küsür liraya çalıştırılan teknik elamanlara pc emanet etmek istemiyorum.

Sürücüleri güncellemek
Undervolt yapmak (Forumda konusu var)
Fan ayarı yapmak

gibi şeyleri yaptınız mı?

Ben RX 570'e düşürerek V4 satın aldım. Ekran kartı tam yükteyken kart sıcaklığı 78 derece civarı ve daha ne yapsam bilemedim sıcaklığı düşürmek için. MSI, kartı böyle tasarlamış diye düşünüyorum artık. 80 dereceyi geçmediği sürece takmıyorum kafaya ki ayar yapmadan önce rahat geçiyordu. Şimdi ise 70-80 derece arası geziniyor.

Darboğaz konusuna bir şey diyemeyeceğim çünkü saçma. Ryzen 5 1600 ile RX 580 darboğaz yapmaz, sıkıntı yazılımda olabilir. Temiz kurulum yaptığınızdan ve sürücüleri güncellediğinizden emin misiniz?
Üstad tüm sürücüler güncel undervolt ne oluyor bilmiyorum ancak yapmak istemiyorum fan ayarları dediğinizi msı after burner olarak kabul ediyourm ve otomatikde duruyor temper cam kapalı darboğaz durumuna giriyor bu değil mi ? tüm sürücüler güncel olarak gözüküyor driver booster 6.5 pro uygulamasında bende ne yapacağımı şaşırdım ve çaresizce yardım bekliyorum

Üstad tüm sürücüler güncel undervolt ne oluyor bilmiyorum ancak yapmak istemiyorum fan ayarları dediğinizi msı after burner olarak kabul ediyourm ve otomatikde duruyor temper cam kapalı darboğaz durumuna giriyor bu değil mi ? tüm sürücüler güncel olarak gözüküyor driver booster 6.5 pro uygulamasında bende ne yapacağımı şaşırdım ve çaresizce yardım bekliyorum

Hocam biraz abes olacak bu söylemim ama temiz bir kurulum yaptığınızdan emin değilseniz bence bir format atın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyin, temiz bir kurulum yaptığınızı düşünüyorsanız sorun donanımsal olabilir.

9 derece mi o? difriz mi döktün pc ye? ya da antartikada yaşıyorsun :D. çünkü bu şey mümkün değil amd ler render hatalı ve ısınma sorunlu olan işlemciler oldukları için tercih edilmez.
Evet arkadaşlar itopya aradı beni ve pcyi yarın alabileceğimi söyledi. Soğutucuyu tam takmamışlar sorun buymuş. Perşembe günü verdim yarın alıyorum ki o da sert üslupla konuşmam sayesinde yoksa hiçbir şekilde haber alamıyorsunuz. Yanlış montaj yüzünden 1 hafta boyunca hem işlemciyi hem anakartı riske attım Thank You Dark Souls.
ben sana dedim :).
dediğim gibi aldığınız sıvı soğutmalar vb şeylerle araba alınır 1.000.000 rpm vibranyum fanın olabilir ve kristalden yapılma termal macunun yani yoksa amd performansını buglardan kazanan bir cpu.

Kart rx 580 değil mi? Donanım arşivi videosunda kart 70 küsür derecelerde geziyordu ama yandaki cam açık kullanıyor üçkağıtçı. Muhtemelen kapatsa sizin gibi 80 derece görürdü.kasanın ön kapağını açıp kullanın.

Reis sayılı oyunların hepsini oynuyorum Rust Gta 5 Watch Dogs 2 ve Fps drop yiyiorum orda yazdığım gibi 16gb dual channel corshair 3000mhz ram kullanıyorum ancak sonuç bu 3gb lık Oxygen Not İncluded Adlı oyunda bile 60 fpsin altına düşüyor bazen ve takılmalar oluyor Watch Dogs 2 Den bir görsel bu senin sistemine göre normal mi reis bendede wraith max soğutucu var ümitle ilk çıktığı gün 10 saat sonra aldım direk ve şimdi hüsran çaresizlik ve rezil bi biçimde çözüm arıyorum Watch Dogs 2 de bile high ayarlarda oynanmıyor bildiğin 10 saniyede bir takılma oluyor fps düşüyor çıkıyor darboğaz gibi birşey hatta dar boğaz nasıl bir açıklaması olur bilemiyorum sıcaklık değerlerine bak temperli camı kapalı 1 saat oynadım ve 80 dereceyi görüyor neredeyse reis sen hangi driverı indirdin veya hangi programla indirdin link atarmısın
Bir de ben mi yanlış görüyorum yoksa ekran kartı tam kapasite çalışmıyor mu? Çok ilginç gerçekten teknik servise gönderin bence ekran kartında sorun var gibi hissediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı