Ryzen 5 2600 Aşırı Isınma Sorunu

Serdar ak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sistem daha yeni dün elime ulaştı İtopya'dan. Tüm driverları, Windows update’i yaptım. Sıcaklık testi yapayım dedim. OCCT işlemci testi yaptım, 2 dakikada 85 derecelere çıktı. Ekran kartına FurMark testi yaptım en fazla 64 derece gösteriyor. Puanım 7444. Sonra OCCT power supply testini yaptım ekran kartı ve işlemci tam yükteydi. İşlemci 90, Ekran kartı 70-80 derecelerde dolanıyordu. 3 dk. sonra Overheat dedi ve test kapandı. Core Temp’te işlemci boşta 51 derecede çalışıyor.
Bir sıkıntı var ama nasıl çözebilirim?

Sistem:
  • Ryzen 2600 + Stok Fan
  • MSI RTX 2060 Ventus Xs
  • Asus Tuf B450 Gaming Plus
  • Corsair Vengeance 16GB (2x8) Ram
  • Cooler Master MB520 500W

Havaların da etkisi var tabii ki. Oyunlar için üzmez merak etme. Stok soğutucu ile Witcher 3 oynadım mı hiç hatırlamıyorum ama PUBG'de falan 70 derece civarıydı. Witcher'da da aynı olur muhtemelen.
Deneyip sonucu bildirir misiniz? galiba aynı sorun bendede mevcut.
Yaklaşık 2-2,5 saat boyunca tamamen ful ayarlarda Witcher 3 oynadım işlemci arada 70 dereceleri gördü ama çoğunlukla 65 derecelerdeydi. Demekki sıkıntı yok oyunlarda.

Normal bro, dediğin gibi havalar baya ısındı. Eğer artmaya devam ederse ısı Core Performance Boost'u kapatıp stok olarak kullanırsın 3.4 GHz'de. Yine faydası olur ısı konusunda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı