Ryzen 5 1600 + B450M S2H ekran kartsız kullanma

bızttt

Hectopat
Ekran kartına henüz bütçem yetmediği için bu ikiliyi ekran kartsız kullanabilir miyim? Anakartın özelliklerinde dahili ekran kartı tarzı bir şey gördüm ama bu konularda bilgim olmadığı için bilemedim. En azından sistemin parçalarının çalışıp çalışmadığını kontrol edebilir miyim?

Anakartlarda dahili ekran kartı olmaz, işlemcilerde olur. Fakat senin alacağın işlemcide dahili GPU yok. İdarelik de olsa çok ucuza bir ekran kartı temin etmelisin görüntü alabilmek için. Dahili GPU’su olan Ryzen işlemciler, sonu G ile bitenler.

Ryzen 3 2200G veya Ryzen 3 3200G işlemcilerinden herhangi birini ekran kartı görevi olarak (APU) kullanabilirsiniz. İkisinin de performansı iyi.

Anakartlarda dahili ekran kartı olmaz, işlemcilerde olur. Fakat senin alacağın işlemcide dahili GPU yok. İdarelik de olsa çok ucuza bir ekran kartı temin etmelisin görüntü alabilmek için. Dahili GPU’su olan Ryzen işlemciler, sonu G ile bitenler.
Teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için.Size zahmet olmazsa önerebilir misiniz acaba?Link vs atarsınız çok güzel olur benim için.
Ryzen 3 2200G veya Ryzen 3 3200G işlemcilerinden herhangi birini ekran kartı görevi olarak (APU) kullanabilirsiniz. İkisinin de performansı iyi.
Hocam ekran kartı alacağım aslında.Bir iki ay idare edebilir miyim diye sormuştum.İşiemcimi çok uygun fiyata aldım.Yine de sağolun.

300TL civarına 2.el RX460 temin edebilirsiniz geçici çözüm olarak. 1080p low grafiklerde birçok oyunda 60FPS de veriyor. Güzel bir idarelik kart olur.
Kral ben bulamadım da sen link atsan olur mu bu kart için?
İdarelik ekran kartında neler yapmayı planlıyorsun? Bütçe ne kadar?
Hocam sadece CSGO oynamayı düşünüyorum bir iki ay idareten.Bütçeyi tamamladığımda RX 570 almayı planlıyorum.Bütçem 300-400 arası.

Şimdilik GT 1030 veya R7 240 bakabilirsin. İdare edeceklerdir.
Hocam konu dışı ama bu ikisinden birini alsam RX 570 aldığımda ASUS P8H67 M lx anakartlı evdeki diğer bilgisayarıma takabilir miyim?Uyum sorunu olur mu ? Bilmediğim için soruyorum.Şuan Ati Radeon hd 5650(6150'de olabilir.)tarzı bir şey takılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı