Ryzen 5 1600 CS:GO FPS düşüşü

busygod

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, CS:GO oyununda FPS'im 120-160 olarak seyrediyor ve bazı zamanlar 70-80 bile oluyor. 144 Hz monitör kullanıyorum ve verim alamıyorum. Ayrıca bu bilgisayarda böyle bir FPS almak normal gelmiyor. Ancak başka oyunlarda işlemcim ve ekran kartım kullanıldığı zaman (örneğin Forza Horizon 4) gayet iyi FPS yakalıyorum. Ama genel olarak FPS düşmesi ve ufak takılmalar olmuyor değil bu tür oyunlarda da. Ryzen 5 1600 GTX 1060 6 GB ekran kartı kullanıyorum. 8x2 16 GB Crucial Ballistix RAM mevcut. CS:GO'da Afterburner ile kullanımlara baktığımda işlemci kullanımı %20-30 seviyeleri, ekran kartı kullanımı %40-50 olarak seyrediyor. Sıcaklıklar işlemci ve ekran kartı için 50-55 derece üzerinde göstermedi. Oyun 1280x960 ayarda (16:10 veya 16:9 da denedim), gölgeler yüksek veya düşük şekilde, bütün ayarlar düşükte olacak şekilde denedim. Bütün ayar kombinasyonlarını denesem de FPS değişmiyor. Bu sebepten dolayı Intel işlemciye geçeceğim sırf. Her türlü performans modu vs. denedim şu zamana kadar ancak çözümü bulamadım danışmak istedim.

Dosya Ekleri

• CSGO LOW FPS.jpg
    CSGO LOW FPS.jpg
    143,6 KB · Görüntüleme: 64
Oyun ayarlarınızı ekran görüntüsü atar mısınız?

Her CS:GO oyuncusu gibi ayarlarım aslında. Aynı ayarlarda i3 8.nesil bile benim aldığım FPS'yi eziyor. 144 Hz Monitör aldım anlık 70 FPS değerini görmek bu bilgisayarda beni üzüyor. Bilgisayarı değiştiricem böyle olursa.

Dosya Ekleri

• 1643410037299.png
    1643410037299.png
    159 KB · Görüntüleme: 62
CS:GO oyununda kimse yüksek çözünürlüklü veya yüksek ayarlar tercih etmez kolay kolay. Ayrıca FPS'lerin 100-120 bandında gezmesi bu sebeple olacağını düşünmüyorum. Eğer dediğiniz gibi ayarları yükseltirsem daha da düşük FPS elde ediyorum denedim.
İşlemcinizin marka ve modeli nedir?
Ryzen 5 1600

CS:GO oyununda kimse yüksek çözünürlüklü veya yüksek ayarlar tercih etmez kolay kolay. Ayrıca FPS'lerin 100-120 bandında gezmesi bu sebeple olacağını düşünmüyorum. Eğer dediğiniz gibi ayarları yükseltirsem daha da düşük FPS elde ediyorum denedim.

Ryzen 5 1600

Bilgisayarın güç modunu yüksek performans yaptınız mı? Ayrıca 8X MSAA'yı 2X yapıp dener misiniz?

Bilgisayarın güç modunu yüksek performans yaptınız mı? Ayrıca 8X MSAA'yı 2X yapıp dener misiniz?

Güç modu yüksek performans ayrıca NVIDIA ayarlarım da yüksek performans yönünde ayarlı. 8X ayarını kapattığım da oldu etkisi yok maalesef. Yani genel olarak 200 geçemiyor zaten. Oyun içerisinde de gözlerimle 60-70 gördüm anlık. Attığım görsel az önce bir oyundan zaten 100-120 arası takılıyordu.

Daha önce FPS yükseltme rehberlerini denemediyseniz:
Denediyseniz pek bir etkisi olmayabilir.

Daha önce FPS yükseltme rehberlerini denemediyseniz:
Denediyseniz pek bir etkisi olmayabilir.

3 yıldır yaşıyorum bu problemi dolayısıyla bu başlığıda denemiştim. Zaten insanların normal bir bilgisayar ile aldığı FPS'leri bu bilgisayar ile alamıyor olmam garip. Ekstra programlar ile CS:GO'da 50 FPS fazla almaya ihtiyaç duyabilecek bir setup olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı