Ryzen 5 1600 ve RTX 2060 Sistem 144 FPS Sağlamıyor

Pain00

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıktan da anlaşıldığı gibi R5 1600 3.9 GHz hız aşırtmalı ve RTX 2060 var mesela PUBG'de karışık ayarlarda (Uzaklık Ultra, Rötüş Orta, Kalanlar Çok düşük ayarlarda) 120 FPS falan alıyor. Ayarlar Ultra iken 90 FPS veriyor zaten oyun. Bu darboğaz yaptığı için mi yoksa oyunun optimizasyonu yüzünden mi? Rainbow Sixsiege'de ise neredeyse her şey en düşükte sabit 144 Hz alamıyorum. 100'e kadar düşüyor FPS. İki oyunda SSD'ye kurulu. Bana bu garip geliyor. Ben mi abartıyorum kartın FPS değerlerini yoksa cidden düşük mü? RAM'lerim 2x8 GB 2933 MHz çalışıyor.

Kullandığınız güç kaynağı nedir? İşlemci ve gpu kullanım oranları ve ısı değerleriniz nelerdir?
600W 80+ High Power Bronze Element kullanıyorum. CPU 60 dereceyi geçmiyor. Ekran kartı 74 dereceye gelince fanlarının hızı %70'e falan geliyor.
144Hz altında oyun oynarken görüntüde problem oluyor mu?
Hayır ama ufak takılma var gibi böyle sinir oldum PUBG oynarken belkide oyunla alakalıdır emin değilim.

Darboğaz yapıyor sanırsam. Her ne kadar OC yapmış olsanız da işlemci ekran kartına yetişemiyor olabilir. Tabiki bu bir olasılık. Başka bir sorun olabilir. Mümkünse bir işlemciyi idareten daha iyi bir işlemci takın sorun çözülürse darboğaz oluyordur. Yine FPS artmıyorsa valla bilmiyorum ne desem yalan olur. 😀

600W 80+ High Power Bronze Element kullanıyorum. CPU 60 dereceyi geçmiyor. Ekran kartı 74 dereceye gelince fanlarının hızı %70'e falan geliyor.

Hayır ama ufak takılma var gibi böyle sinir oldum PUBG oynarken belkide oyunla alakalıdır emin değilim.
Bence sıkıntı PUBG'De bugüne kadar hiç takılma olmazken bugün saniyelik takılma olmaya başladı RAM kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü yeni olmaya başladı.

Darboğaz yapıyor sanırsam. Her ne kadar OC yapmış olsanız da işlemci ekran kartına yetişemiyor olabilir. Tabiki bu bir olasılık. Başka bir sorun olabilir. Mümkünse bir işlemciyi idareten daha iyi bir işlemci takın sorun çözülürse darboğaz oluyordur. Yine FPS artmıyorsa valla bilmiyorum ne desem yalan olur. 😀
Öyle bir şansım yok malesef :(
R6 Siege Nvidia optimizeli değil mi? Ben RX 570 Pulse+Ryzen 5 2600 sistemimle her şey en yüksekte, 16x AA (sanırım MSAA), sanırım 80-90 FPS alıyorum.
Ya benim istediğim efekt olmasın, dikkat dağıtmasın ve sadece 144 Hz alsın sabit yeterli ama 160'tan 120'ye düşünce canım sıkılıyor. RTX 2060'sın sen kendine gel :D R5 1600'ü değiştirebilirsem 3600 yapmam lazım anlaşılan MSI Afterburner ile iyice bir test edeyim en iyisi ben GPU ısısını falan.

Rainbow Six Siege'in ayarları biraz gariptir. Yanlış bilmiyorsam yüksek ayarlarda daha yüksek fps alma durumunuz bile olabiliyor. Ultra ayarda 70 fps alıp High ayarlarda 50'ye düştüğünü bilirim. PUBG konusunda bir bilgim yok. Donanım kısmında işlemcinizin yetmeme durumu olabilir az da olsa.

Rainbow Six Siege'in ayarları biraz gariptir. Yanlış bilmiyorsam yüksek ayarlarda daha yüksek fps alma durumunuz bile olabiliyor. Ultra ayarda 70 fps alıp High ayarlarda 50'ye düştüğünü bilirim. PUBG konusunda bir bilgim yok. Donanım kısmında işlemcinizin yetmeme durumu olabilir az da olsa.
Tamamen optimizasyon sanırım. Peki optimizasyonu çok iyi olan bir oyun var mı bildiğiniz onda FPS testi yapayım. Benim ayarlar baya düşükte dikkat dağıtmasın diye. Rainbow'da FPS düşmesi çok sorun olmuyor o kadar takılma olmuyor ama PUBG'de bugün sinir oldum biraz ama o sorunu başka birisi de aynı şeyden bahsetti rahatladım.
Rainbow'a baktım şimdi de GPU kullanımı %60'ı geçmiyor. CPU ise yer yer %80 oluyor ama genel olarak o da %60 civarında takılıyor ekran kartıyla işlemci bir olmuş FPS düşürüyorlar :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı