Ryzen 5 2600 + RTX 2060 sistem düşük FPS

Yahu adam başta demiş zaten fps değerlerinin sonradan düştüğünü ne atıyorsun darboğaz falan. Gidip sitelerden bakan herkes PC uzmanı. O işlemcinin darboğaz yapma ihtimali bile yok. Oyun içi değerleri atmadan fazla birşey söyleyemeyiz.
Herkes yazmış da darboğaz falan yapmıyor yapıyorsa da az yapıyordur sorarak aldım adam gelmiş 20 fps düşürüyor diyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada ispatı var R5 2600 Oyunda i5 3. nesil ile aynı hatta bazen daha kötü. Sen çoklu çekirdek performansına bakıyorsun. Tüm oyunlar Tekli çekirdek kullanıyo maalesef.
Ben de R5 2600 kullanıcısıyım çok memnun olduğum da söylenemez ama o kadar da abartmayın. Oyun konusunda 3. nesil İ5 ile kıysalanacak bir işlemci değil. 9100F ile 9400F arasında bir oyun performansı var. Ek olarak OC yapmak oyun performansını etkilemiyor demişsiniz ama ciddi anlamda etkiliyor. Rakip olduğu Inteli oyunlarda geride bırakan işlemciler ise 3600, 3600X, 3700X, 3800X, 3900X, 3950X modelleridir 😀
Kardeşim 2 yıldır Ryzen işlemci inceliyorum. Çoklu çekirdekte efsane ama oyunda intelin hep arkasında bana 3600'ün hangi İnteli geçtiğini ispat etsene oyunda. İ7 8700k mı, i5 9400F mi? veya karşısında kim varsa hangisini geçiyor bir video at bakalım

Merhabalar Ryzen 5 2600 RTX 2060,16 GB RAM, B450M anakartlı bir sistemim var. Bu aralar FPS değerlerim normalden daha düşük. İçini temizlemekten başka ne yapabilirim? Ve bir de termal macunu yeniletmem gerekiyor olabilir mi? Bilgisayarı alalı yaklaşık 7-8 ay oldu.
İlk olarak kasanın içini güzelce temizle, termal macunları yenile daha sonra temiz bir format at. Sürücüleri en güncel şekilde indir sorun çözülecektir. (Windows Update ile tüm sürücüleri en güncel şekilde indirebilirsin dostum)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı