Ryzen 5 2600 + RTX 2060 sistem düşük FPS

gwynmid

Decapat
Merhabalar Ryzen 5 2600 RTX 2060,16 GB RAM, B450M anakartlı bir sistemim var. Bu aralar FPS değerlerim normalden daha düşük. İçini temizlemekten başka ne yapabilirim? Ve bir de termal macunu yeniletmem gerekiyor olabilir mi? Bilgisayarı alalı yaklaşık 7-8 ay oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemelere baktın mı ? Sistemlerimiz neredeyse tıpa tıp aynı sadece benim işlemcim 2600X. Önce güncellemelere bak olmazsa bir temizletme işlemi yap. Onun haricinde MSI AfterBurner indirip sıcaklık testleri falan yap ağır oyunlarda.

Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Ekran kartım RX 470. İşlemcimiz maalesef oyun işlemcisi değil. Yani idare eder durumunda. Her ne kadar benim kartıma çok çok yetişse bile RTX 2060 için İntel her zaman 10 adım öndedir. Yapman gereken işlemciyi yüksek performansta kullanman. Yada 3600 ile değiştirmen benim ekran kartım düşük olduğundan değiştirme gereği duymadım ama RTX alırsam kesinlikle 2600 kullanmam. Oyunlarda neredeyse İ5 3. nesil gibi 7-8 yıllık işlemci ile aynı. Ryzen sadece yayın için alınabilir. O.C yapsanda 4.2 hız olsa bile FPS değişmiyor. İnteli oyunlarda geride bırakan tek AMD işlemci Ryzen 3900x gerisi hikaye.

Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Ekran kartım RX 470. İşlemcimiz maalesef oyun işlemcisi değil. Yani idare eder durumunda. Her ne kadar benim kartıma çok çok yetişse bile RTX 2060 için İntel her zaman 10 adım öndedir. Yapman gereken işlemciyi yüksek performansta kullanman. Yada 3600 ile değiştirmen benim ekran kartım düşük olduğundan değiştirme gereği duymadım ama RTX alırsam kesinlikle 2600 kullanmam. Oyunlarda neredeyse İ5 3. nesil gibi 7-8 yıllık işlemci ile aynı. Ryzen sadece yayın için alınabilir. O.C yapsanda 4.2 hız olsa bile FPS değişmiyor. İnteli oyunlarda geride bırakan tek AMD işlemci Ryzen 3900x gerisi hikaye.
Nasılya. UserBenchmark: AMD Ryzen 5 2600 vs Intel Core i5-3470

Roman reigns kral superstar :D git bi bak istersen -21 fps düşürecek kadar darboğazı var onun :)
Evet kendisini severim onun dışında bu kartı zaten alacaksan 2K oynayacaksın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de R5 2600 kullanıcısıyım çok memnun olduğum da söylenemez ama o kadar da abartmayın. Oyun konusunda 3. nesil İ5 ile kıysalanacak bir işlemci değil. 9100F ile 9400F arasında bir oyun performansı var. Ek olarak OC yapmak oyun performansını etkilemiyor demişsiniz ama ciddi anlamda etkiliyor. Rakip olduğu Inteli oyunlarda geride bırakan işlemciler ise 3600, 3600X, 3700X, 3800X, 3900X, 3950X modelleridir 😀

Roman reigns kral superstar :D git bi bak istersen -21 fps düşürecek kadar darboğazı var onun :)
Yahu adam başta demiş zaten fps değerlerinin sonradan düştüğünü ne atıyorsun darboğaz falan. Gidip sitelerden bakan herkes PC uzmanı. O işlemcinin darboğaz yapma ihtimali bile yok. Oyun içi değerleri atmadan fazla birşey söyleyemeyiz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı