Ryzen 5 1600 Wraith Prism OC Performansı

TeQnaP

Kilopat
Yer
New Jersey/United States
Daha fazla  
Bugun siparis verdigim ikinci el kullanilmamis Wraith Prism hakkinda sorularim var.
  1. Su an kullandigim Wraith spiredan daha sessiz ya da daha serin calisir mi?
  2. Wraith Spire ile 3.7GHz 1.32V (Max 78 derece) OC yapmisdim bu sogutucu ile daha yuksek frekanslara cikmam mumkun olur mu?
Sorularim bu kadardi cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.
Neden aldigimi soranlar olur normalde 2. el fiyati eBay veya Amazon'da 35-45 dolar civari ben 27 dolara bulabildim o yuzden aldim.

Yani sessizliği hakkında bir şey diyemem fakat daha serin çalışır. Daha serin olursa otomatik olarak biraz daha sağlıklı OC yapabilirsin. Gelince test edip bakarsın.

Wraith Max ile (aynı soğutucu teoride) ve Ryzen 5 1600 ile arkadaşımın aldığı 30dk stres testi sonrası.

Dosya Ekleri

• received_2192196294406247.jpeg
    received_2192196294406247.jpeg
    534,5 KB · Görüntüleme: 178
1600'ü stok soğutucusuyla 3.9 GHz'de kullanıyordum. Şu an Dark Freezr X124 ile 4.1 GHz'de.

Önemli olan stres testlerindeki sıcaklık veya stabilite değil oynadığın oyundaki stabilite ve sıcaklık.
Dostum bende de sağlam soğutucu var. Kullandığın değerler nedir bende bi deneyeyim. Anakart MSI B350M TOMAHAWK

Dostum bende de sağlam soğutucu var. Kullandığın değerler nedir bende bi deneyeyim. Anakart MSI B350M TOMAHAWK
Kullandığım değerler uzun vadede riskli olduğu için önermiyorum. 1.45V civarı voltaj, üst seviye LLC ve CPU Switching frequency değeri normalden %75 daha yüksek. Bu şekilde bile stres testlerinde çuvallıyor. Oyunlarda stabil olması benim için yeterli olduğundan umursamıyorum. 4.1 GHz ilk nesil Ryzen'lar için oldukça yüksek bir değer.

1.3875-1.425V aralığında 4 GHz deneyebilirsin. 1.425V üstü riskli olur. Ben 5-6 ay sonra yeni sisteme geçeceğimden sorun olmuyor 🙂

Son düzenleme:
Kullandığım değerler uzun vadede riskli olduğu için önermiyorum. 1.45V civarı voltaj, üst seviye LLC ve CPU Switching frequency değeri normalden %75 daha yüksek. Bu şekilde bile stres testlerinde çuvallıyor. Oyunlarda stabil olması benim için yeterli olduğundan umursamıyorum. 4.1 GHz ilk nesil Ryzen'lar için oldukça yüksek bir değer.

1.3875-1.425V aralığında 4 GHz deneyebilirsin. 1.425V üstü riskli olur. Ben 5-6 ay sonra yeni sisteme geçeceğimden sorun olmuyor 🙂
Sizi daha oncede gormustum saglam silikonunuz var benim islemci 3.8 1.4v cinebench r20 de kapaniyor yarisinda cunku 87 dereceyi goruyorum ama oynadigim oyunda o kadar sorun yasamiyacagim sogutucum gelince 4ghz deniyecegim ondan sonra devam bam gum. :D
Wraith Max ile (aynı soğutucu teoride) ve Ryzen 5 1600 ile arkadaşımın aldığı 30dk stres testi sonrası.
Islemciye undervolt mi yapildi?

Sizi daha oncede gormustum saglam silikonunuz var benim islemci 3.8 1.4v cinebench r20 de kapaniyor yarisinda cunku 87 dereceyi goruyorum ama oynadigim oyunda o kadar sorun yasamiyacagim sogutucum gelince 4ghz deniyecegim ondan sonra devam bam gum. :D

Islemciye undervolt mi yapildi?
Hayır undervolt yapılmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı