Ryzen 5 1600AF nasıl anlaşılır?

Bence R3 3300X ve i3-10100 işlemcilerini bekleyin.
Intel 10. nesil beklemeyeceğim kesin, o TDP değerlerinden sonra Intel'e düşman kesildim. R5 1600AF çok iyi bir F/P ürünü olduğu söyleniyor. R5 4xxx işlemcileri de bekleyeceğim, eğer F/P'de başarılı olurlarsa, 4. nesil Ryzen 5 bir işlemci alacağım.

Evet, AF modeliymiş. 12 nm olduğunu biliyordum, fakat belki önbelleği daha fazladır diye düşündüm. Peki stok soğutucu ile iyi işler çıkarır mı bu işlemci, yoksa illa soğutmaya para bayayım mı?

AF modelinde işlemcinin ısınması daha kontrol altına alınmış olduğu için stok olarak Wraith Stealth Fan çıkıyor diye biliyorum. Yani üretici bunu yeterli görüp bunu koymuş. İşlemciyi ne kadar zorlayacağına bağlı ama güzel bir termal macunla beraber bu fanın yeterli olacağını düşünüyorum.

Stok soğutucu, stok hızda yeterlidir. Eğer hedefinizde OC yapmak var ise net bilgim yok ama 80 dereceye kadar rahatlıkla çıkacaktır. Şahsi önerim CBP açıp test etmeniz olacaktır, eğer sıcaklık değeri 80 altında ise öyle kullanırsınız.

AF modelinde işlemcinin ısınması daha kontrol altına alınmış olduğu için stok olarak Wraith Stealth Fan çıkıyor diye biliyorum. Yani üretici bunu yeterli görüp bunu koymuş. İşlemciyi ne kadar zorlayacağına bağlı ama güzel bir termal macunla beraber bu fanın yeterli olacağını düşünüyorum.
İlk aldığım zamanlar O.C yapmayabilirim. Ardından yapma ihtimalim var.
Stok soğutucu stok hızda yeterlidir. Eğer hedefinizde OC yapmak var ise net bilgim yok ama 80 dereceye kadar rahatlıkla çıkacaktır. Şahsi önerim CBP açıp test etmeniz olacaktır, eğer sıcaklık değeri 80 altında ise öyle kullanırsınız.
İnanın, CBP gibi oyunlara hiç bulaşmayacağım, Witcher 3 oynamayı düşünüyorum. Bir de R6, diğerleri zaten çok iyi bir sistem istemiyor. Just Cause 3 uzun süreli olarak oynarım, o da RX 5600 ile iyi işler çıkarıyor galiba.

İnanın, CBP gibi oyunlara hiç bulaşmayacağım, Witcher 3 oynamayı düşünüyorum. Bir de R6, diğerleri zaten çok iyi bir sistem istemiyor.
O halde dert etmenize gerek yok, stok hız için yeterlidir. Şimdiden iyi oyunlar dilerim :)

Hız aşırtma yapacağınız zaman güzel bir soğutucu ile gönül rahatlığı ile hız aşırtabilirsiniz.

Ek olarak: Voltaj vermeden belirli düzeyde hız aşırtılabiliyor. Bu demek oluyor ki, stok soğutucu ile belli miktarda voltajsız hız aşırtabilirsiniz.

İnanın, CBP gibi oyunlara hiç bulaşmayacağım, Witcher 3 oynamayı düşünüyorum. Bir de R6, diğerleri zaten çok iyi bir sistem istemiyor. Just Cause 3 uzun süreli olarak oynarım, o da RX 5600 ile iyi işler çıkarıyor galiba.
Ben arkadaşımın 1600AF sini 3.8 GHz olarak sabitledim. 4.0 GHz sıcaklık sorunları oluşturdu fakat 3.8 GHz de serin bir şekilde çalışıyor şu an stok soğutucu ile.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı