Ryzen 5 1600AF nasıl anlaşılır?

AF modelin üzerinde 2017 üretim yazıyor. Kutusu biraz daha parlak, ancak dışarıdan direkt tespit etmek zor.
Ek olarak önerebileceğim satıcı budur, alan kişilerin yorumlarına da göz atabilirsiniz:

AF modelin üzerinde 2017 üretim yazıyor. Kutusu biraz daha parlak, ancak dışarıdan direkt tespit etmek zor.
Ek olarak önerebileceğim satıcı budur, alan kişilerin yorumlarına da göz atabilirsiniz:
İşlemcinin üstünde birtakım yazılar var, o yazılardan birinin sonunda "AE" yazıyorsa 14nm, "AF" yazıyorsa 12nm demektir.
Evet 12NM Ryzen1600AF modeli oluyor, 14NM ise eski Ryzen1600 oluyor.
Evet af dir. Af ler 12 nm af olmayan versiyon 1 ise 14 nm dir.
Ryzen 5 1600 AF. Çünkü sonunda "12nm" ibaresi var. Yani yeni versiyon.
12nm ise AF'dir.
İşlemcinin üstünde birtakım yazılar var, o yazılardan birinin sonunda "AE" yazıyorsa 14nm, "AF" yazıyorsa 12nm demektir.
Evet, AF modeliymiş. 12 nm olduğunu biliyordum, fakat belki önbelleği daha fazladır diye düşündüm. Peki stok soğutucu ile iyi işler çıkarır mı bu işlemci, yoksa illa soğutmaya para bayayım mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı