Ryzen 5 2400G Sorunları Korkutuyor

Gus Fring

Kilopat
APU sistem almayı düşünüyorum sonrasında ekran kartı alacağım. Ama 2400G ile ilgili o kadar fazla sorun yaşayan var ki fikrimi değiştirmeye başladım. Bazı kişiler yeni BIOS güncellemesiyle düzeleceğini söylüyorlar. Sizin düşünceleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
APU sistem almayı düşünüyorum sonrasında ekran kartı alacağım. Ama 2400G ile ilgili o kadar fazla sorun yaşayan var ki fikrimi değiştirmeye başladım. Bazı kişiler yeni BIOS güncellemesiyle düzeleceğini söylüyorlar. Sizin düşünceleriniz neler?
Öncelikle kafanıza takılan sorunları belirtirseniz yardımcı olmaya çalışacak çok kişi çıkar emin olun :)

Yine birileri halk efsaneleri anlatmış galiba. Üreticilerin yayınladıkları yeni BIOS sürümleri ile RAM MHz ve uyumluluk sorunları büyük anlamda giderildi. Mavi ekran ve düşük FPS sorunları da doğrudan işlemciye atılamaz. Birçok sebebi olabilir bu sorunların. R5 2400G iyi bir işlemci, sorunu da yok.

Örnek olarak düşük FPS, mavi ekran, bazı kişiler RAM'lerin Mhz değerini düşürmediği sürece bilgisayarın kendisini kapattığından bahsediyor bu gibi sorunlar.
BIOS güncellemesi gibi güncellemeleri yaptığınız sürece herhangi bir sorun olmaz. Ayrıca gayet güçlü bir işlemcidir.

Senin yerinde olsam Ryzen'a bulaşmam.

Fikrinize saygı duyarım lakin dediğinize katılmıyorum. Bu kadar güçlü bir işlemci serisi varken İntel işlemcilerin durumu ortada iken Ryzen 1 adım öne çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı