Ryzen 5 2400G ve GTX 1060 ani FPS düşmesi sorunu

Xb3ys3

Kilopat
Daha fazla  
  • İşlemci : Ryzen 5 2400G (3.8 GHz) stok fan ile
  • RAM: 8GB DDR4 3000 MHz (2800 MHz'de calisiyor)
  • Anakart : B450M Pro M2
  • SDD : 120GB WD GREEN
  • HDD : 1TB 5400RPM (oyunlar burada kurulu)
  • PSU : 600w 80+ bronze
  • Windows 10 orijinal
  • BIOS guncel
GPU kullanımı %90-80 arasi geziyor. CPU %40'ı gecmiyor ama arada GPU %30'lara dusuyor, CPU hic %60 uzerine cikmadi.

PUBG de ultra ayarlar, ekran olcegi %120, 1600x900, ara ara takılıyor.
CS:GO'da bile 270-300 arasi dolasirken bile takılıyor, FPS dusmuyor sadece takiliyor.

8 GB RAM'in yanina 4 GB 3000 MHz RAM alsam iyi olur mu yoksa almisken 8 GB mi almaliyim?

Bu arada 4190 MHz'de calisan ne? Yardimci olursaniz sevinirim.

ryzen 5 2400g.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG'yi SSD'ye taşıyıp tekrar dene. Önemli bir aşamayı bu. Sorun neyden kaynaklanıyor anlayabiliriz. Oyunu Steam üzerinden sağ tıklayıp özellikler/yerel dosyalar/yükleme klasörünü taşı.
ssd ye tasidim oyunu RAM kullanim miktari
6140 uzerine cikinca gpu kullanimi ara ara sifirlaniyor

8gb ramın 2gb si sanırım işlemcinin dahili ekran kartı kullanıyo onu kapatma veya iptal etme şansım yokmu

Son düzenleme:
Bu kadar olmasa da ara ara takılmalar yaşıyordum Ryzen 5 1500x ile 8GB RAM varken. Bir 8 daha ekledim epey performans farkı yaşadım gerek bellek alanı gerek dual channel olması sayesinde. Tavsiye ederim.

Aldıgım bellek'ten 1 tane daha alsam dual channel olurmu yani performans artarmı
Evet, en iyisi aynı bellekten almaktır. Yine de HDD'nizi yeni konu açıp test etmenizi de tavsiye ederim anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır bilmiyorsanız, hangi programla test edileceğini de söyleyeceklerdir. Benim pek fikrim olmadığı için o konuda yardımcı olamayacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı