Ryzen 5 2600 81 Derece Olması

76087

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar, yine benzer bir konu açıyorum biliyorum fakat bunun çaresi yok sanırım. Kasama 2 tane Thermaltake PURE SERİSİ 200MM Sessiz Kasa Fanı | ITOPYA aldım, bağladım benchmark yaptım AIDA64 ile ve değerleri paylaşıyorum.

CPU- Maksimum 85/Kapandı mavi ekran ile, ortalama 75 derece
GPU-Maksimum 65 ortalama 63 civarı.

Boşta GPU 39 derece iken CPU 50 derece civarında geziyor, fanları ters bağlasam ikisi de artması gerekmez mi? Neden ısınıyor bu işlemci?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızın hava akımı, doğru fan dizilimi, fanlarınızın hangi devirde çalıştığı, işlemci stok soğutucunuzun bir sıkıntısı olup olmadığı, termal macun durumu gibi birsürü etmenler var. Hepsinin durumunu kontrol ettiniz mi ?

Hocam işlemcinizin ve ekran kartınızın boşta iken değerleri yaz ayı için normal diye düşünüyorum. Ayrıca kasa fanı almak yerine işlemci fanı almak sizce de daha mantıklı olmaz mıydı?

Kasanızın hava akımı, doğru fan dizilimi, fanlarınızın hangi devirde çalıştığı, işlemci stok soğutucunuzun bir sıkıntısı olup olmadığı, termal macun durumu gibi birsürü etmenler var. Hepsinin durumunu kontrol ettiniz mi ?
Fan dizilimini bugün yaptım, stok soğutucu çalışıyor, fanlar anakartta yer olmadığı için güç kaynağına bağlı ve %100'de çalışıyor. Fan dizilimi yanlış olamaz çünkü o zaman GPU sıcaklığı 10 derece düşmezdi herhalde.
Hocam işlemcinizin ve ekran kartınızın boşta iken değerleri yaz ayı için normal diye düşünüyorum. Ayrıca kasa fanı almak yerine işlemci fanı almak sizce de daha mantıklı olmaz mıydı?
Teşekkürler hocam, HAF912 Combat kullanıyorum, kasada hiç fan yoktu ve AMD'nin stok fanları iyi diye biliyordum, ondan 2 tane kasa fanı aldım ve montajladım.
BIOS'tan Core Performance Boost kapatıp dener misiniz? Aynı işlemcinin X versiyonu var problem öyle cözülmüştü.
Hocam hemen deniyorum, teşekkürler.
BIOS'tan Core Performance Boost kapatıp dener misiniz? Aynı işlemcinin X versiyonu var problem öyle cözülmüştü.
Sonradan gelen edit, yine kapanıyor bilgisayar ısıdan dolayı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı