Çözüldü Ryzen 5 2600 aşırı ısınma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Motor Büyyo

Kilopat
Daha fazla  
r5 2600 ısı.jpg

Başlıkta görüldüğü gibi sıkıntıyı çözemedim. Termal macununu daha 10 dakika önce değiştirdim, fan ayarlarına da BIOS'tan baktım ve düzgündü. Boştayken 40-45 derece arası ancak 2 dakikalık stres testinde 92 dereceye kadar çıkması inanılmaz fazla değil mi?

Not: Kasa sirkülasyonu gayet düzgün. Ekran kartıma da aynı macunu uyguladım yükte Max 70 dereceyi geçtiği olmadı ama işlemcim inanılmaz ısınıyor.

Eki Görüntüle 675727

Başlıkta görüldüğü gibi sıkıntıyı çözemedim. Termal macununu daha 10 dakika önce değiştirdim, fan ayarlarına da BIOS'tan baktım ve düzgündü. Boştayken 40-45 derece arası ancak 2 dakikalık stres testinde 92 dereceye kadar çıkması inanılmaz fazla değil mi?

Not: Kasa sirkülasyonu gayet düzgün. Ekran kartıma da aynı macunu uyguladım yükte Max 70 dereceyi geçtiği olmadı ama işlemcim inanılmaz ısınıyor.
Termal macunu kalitesiz 20 TL'lik sürdüyseniz normal veya taşırmış olabilirsiniz.

Dostum stock soğutucu kullanıyorsan bu soğutucular yetersiz kalıyor gibi o yüzden CPB kapatabilirsin ya da bu videoda ki işlemleri yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanın hava akışı kötü olabilir veya soğutucunuzun işlemci ile teması düşük olabilir.
kasam zalman z3 plus ilk defa böyle bir sorun yaşıyorum 2 üstte 1 arkada 1 altta 1 tane de önde fan var
Ne kadar bir miktar kaldı üstüne sıkıp kart ile silip heryere yaycak kadar varmı?
sanmıyorum o kadar kaldığını gpu olsa yetebilirdi ama işlemci yüzeyine yetecek kadar yok
Dostum stock soğutucu kullanıyorsan bu soğutucular yetersiz kalıyor gibi o yüzden CPB kapatabilirsin ya da bu videoda ki işlemleri yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
deneyeceğim teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı