Ryzen 5 2600 ısınma sorunu

Caglar95

Kilopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda dün fark ettiğim yüksek seviyede bir işlemci ısınma sorunu var. Sıcaklık sürekli +90 - 100 seviyelerinde gidip geliyor. Termal macunu değiştirdim fakat neredeyse hiçbir değişiklik olmadı, BIOS'tan fan hızlarını Performans veya Full'e çekince fan hızında bir değişiklik fark etmiyorum ve sıcaklık olarak da hiçbir şey değişmiyor, sorunun sebebi nedir acaba? Fan hızını nasıl artırabilirim?

Isı.pngWhatsApp Image 2019-06-19 at 23.40.16.jpegAdsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 2600 ün üzerinde özel Wraith soğutucusu geliyor. O kadar ısınması imkansız 65 e cıkar en fazla. Kasa bağlantılarınızda veya voltaj değerlerinizde aşırı bi anormallik olmalı. Kasayı açıp fan dönüyormu kontrol edin. Bios ayarlarından anlamıyorsanız fazla kurcalamadan bilen birisine götürün.

R5 2600 ün üzerinde özel Wraith soğutucusu geliyor. O kadar ısınması imkansız 65 e cıkar en fazla. Kasa bağlantılarınızda veya voltaj değerlerinizde aşırı bi anormallik olmalı. Kasayı açıp fan dönüyormu kontrol edin. Bios ayarlarından anlamıyorsanız fazla kurcalamadan bilen birisine götürün.

BIOS'un fotoğrafında zaten CPU Fan Speed verilmiş. Asıl sıkıntı chassis fan speed'in n/a olması.

Sanırım 'Speccy' adlı dandik programdan kaynaklı durum, galiba ölçümü yanlış gösterdi program veya yazılımsal bir sorun bilemiyorum. Core Temp ile yaptığım testte sıcaklık sistem boştayken 40/50 C arasında. İlginiz için teşekkür ederim...
Fakat hala fan hızımı BİOS tan neden arttıramıyorum onu anlamadım.

Sanırım 'Speccy' adlı dandik programdan kaynaklı durum, galiba ölçümü yanlış gösterdi program veya yazılımsal bir sorun bilemiyorum. Core Temp ile yaptığım testte sıcaklık sistem boştayken 40/50 C arasında. İlginiz için teşekkür ederim...
Fakat hala fan hızımı BİOS tan neden arttıramıyorum onu anlamadım.
Asrock B450m anakart kullanıyorum bende. İslemcim de R5 2600 ısı değerlerimiz aynı. Ayrıca CPU fanı performance moda aldığım zaman 1 2 derece oynuyor. Abartılı bir durum değil aslında. Sorun yok bence.

Asrock B450m anakart kullanıyorum bende. İslemcim de R5 2600 ısı değerlerimiz aynı. Ayrıca CPU fanı performance moda aldığım zaman 1 2 derece oynuyor. Abartılı bir durum değil aslında. Sorun yok bence.
Evet zaten sıcaklık değerlerim normalmiş programın yazılımsal bir sorunundan dolayı yanlış gösterdi galiba. Fan hızlarını değiştirince bir değişiklik fark etmiyorum bende.

Evet zaten sıcaklık değerlerim normalmiş programın yazılımsal bir sorunundan dolayı yanlış gösterdi galiba. Fan hızlarını değiştirince bir değişiklik fark etmiyorum bende.
Aynen aynen pek fark değiştirmiyor. Hız değerleri. Boşuna ses yapıyor diye ben performance moddan standartta çektim. Oyunlarda 60 i geçmiyor zaten

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı