Ryzen 5 2600 İşlemci ve MSI A320M-A Pro Max PC Açılmıyor

darqking

Hectopat
Bir arkadaşım AMD Ryzen 5 2600 işlemci, MSI A320M-A Pro Max AM4 anakart ve Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4'lü bir sistem aldı ancak ekrana görüntü gelmiyormuş ve bilgisayarcı RAM'lerin uyumlu olmadığını söylemiş.

Ben de işi bilen profesyonel arkadaşlara bir danışmak istedim. Sorun RAM'lerde mi? Yoksa başka bir şey mi olabilir? Bu arada ilk kez çalıştıracak bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin BIOS güncellemesine ihtiyacı olabilir. Birde neden Ryzen 5 2600 gibi bir işlemciye gidip A320 chipsetli bir anakart aldılar ki. Gerçi Max sürümleri direkt olarak Ryzen 3000 serisi bile çalıştırıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen günlerde benim de bir arkadaşım pc topladı ondada aynı hata vardı sistemi çalıştırıyor işlemci fanları falan dönüyor lakin ekrana görüntü gelmiyordu bende ilk başta ramlerden sandım ama sorun anakarttaymış varsa imkanın başka bir ddr4 ram ile dene eğer ramde sorun yoksa sorun anakartta olabilir

Konu muhtemelen bağlantılardan en basitiyle başlayayım. HDMI veya buna benzer kablolalar anakarta mı takıldı ve ekran kartı nedir belirtmemişsiniz? Eğer ekran kartı yoksa görüntü gelmeyecektir.

1) Monitör ile bağlantı anakartından sağlanmış olabilir.
2) Ekran kartı, işlemci, anakart, HDD vs gibi donanımların PSU ile bağlantılarının sağlanmış olduğunu kontrol ediniz.
3) Ramlerin tam oturduğunu kontrol ediniz.
4) Kasa ile monitör arasındaki kabloyu kontrol ediniz, gerekirse evde çalışan TV'yi bağlayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı