Ryzen 5 2600 İşlemci ve MSI A320M-A Pro Max PC Açılmıyor

Kimsenin aklına gelmemis islemciyi sökün bakın bi belki pinler yamulmustur veya kırılmıstır eğer aldığı yer montajladıysa iade etsin böyle bir sey olduysa ama kendisi montajladıysa arkadaşın yapacak bir şey yok islemcinin pinlerin yaptırabilirse yaptırsın yaptıramıyorsa çöpe atsın bende eski kasayı cahilken komple söktüm merak ettiydim çalışan pc yi bozdum anakartın pinini kırmıştım yeni pc topladım o bahaneyle simdi canavar gibi sistem oldu aynı islemci ve aynı ram bendede var anakart b450 msi sendede problem yapmaması lazım o ramin çünkü en cok kullanılan ramdir herkes sorunsuz kullanıyorsa problem başka bir şeydedir

Arkadaşlar boşuna yazmayın kendileri cevap dahi vermeyip söyleneni de yaptıklarını görmüyorum.
Cevaplar için teşekkür ederim ama benim de elimden bir şey gelmiyor. Anakartı arkadaş vatan üzerinden internetten aldı ama biz güncellemeyiz garantiye yollayın demişler. Bu arkadaş pc den anlamıyor ve yaşadığı küçük yerde de başka pc den anlayan yok diyor. O yüzden ben de cevap veremedim size kusura bakmayın. O zaman ramleri hiç değiştirmeden anakartı garantiye yollasın. Bir tane pc dükkanı varmış yaşadığı yerde. O adamın eline kalmış. O yüzden daha anakartı bile söktürememiş hala.

Son düzenleme:
Keske ben yakınınızda olsaydım bakar çözebilirdim belki kendi bilgisayarımı bile kendim montajladım az cok sorunlardanda anlıyorum ama makineyi görmeden bir sey diyemiyorum arkadaşında bizim dediğimizi yapmadığı belli bizim dediklerimizi uygulamayacaksanız niye konu açtınızki bizimde vaktimizi alıyorsunuz ama ramlerde problem olmaz kaliteli ram ve hemen hemem her anakartla uyumlu

Keske ben yakınınızda olsaydım bakar çözebilirdim belki kendi bilgisayarımı bile kendim montajladım az cok sorunlardanda anlıyorum ama makineyi görmeden bir sey diyemiyorum arkadaşında bizim dediğimizi yapmadığı belli bizim dediklerimizi uygulamayacaksanız niye konu açtınızki bizimde vaktimizi alıyorsunuz ama ramlerde problem olmaz kaliteli ram ve hemen hemem her anakartla uyumlu
Ben de söyledim kendisine anakartı garantiye gönderip tekrar toplatmasını. Kendisi ısrarla ramlere takılmış durumda. O yüzden bu konuyu burada sonlandırmakta fayda var. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim malesef ben de bir şey yapamıyorum arkadaşa söyledim ramlerin sorun olmayacağını ve anakartı garantiye yollaması gerektiğini. Konu çözüldü diye işaretlenebilir.
Flood için kusura bakmayın, kasayı başka bilgisayarcıya götürmüş ve çalışmış. Sanırım bağlantılarda hata yapılmış, ram i takınca direkt çalışmış. Ben de kendisine demiştim hiçbir zaman tek bir bilgisayarcıya bağlı kalma diye. Konuya yorum yazan herkese teşekkür ederim, ben burayı sevdiğim için ilk sizlere sormak istedim. Yoksa kimsenin zamanını boşa almak veya konu kasmak gibi bir amacım yoktu. Çok sağolun arkadaşlar.
Aynı sistemi toplayacaklar için ise faydası olması açısından; tüm parçalar üstteki yorumlarda arkadaşların söylediği gibi uyumludur.
Anakarta güncelleme yapılmadan işlemciyi görmüş bu arada.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı